Režisér Magnusek: Tvrdit, že Babiš je vrah? Ne. Točím o okupaci, ne o tom, že Češi ubližovali Němcům

05.10.2021 8:54 | Rozhovor
autor: David Hora

Po šokujících Bastardech, kde se podle jeho slov snažil ukázat realitu, se vrací do školství. Ve svém novém seriálu, ale i v realitě. Proč nevěří on-line výuce? Myslí si o Pirátech, že jsou „neomarxisté“? A proč nemůže mluvit o svém nejnovějším filmu? O tom všem v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz promluvil vystudovaný speciální pedagog, režisér, ale také kandidát v letošních volbách Tomáš Magnusek. Prozradil také, z jakého důvodu se mu nelíbí, že se malují kříže na náměstí i co říká na „osočování“ premiéra Babiše v souvislosti s pandemií.

Režisér Magnusek: Tvrdit, že Babiš je vrah? Ne. Točím o okupaci, ne o tom, že Češi ubližovali Němcům
Foto: archiv T. Magnusek
Popisek: Tomáš Magnusek

Pane režisére, při našem posledním rozhovoru jste zmínil, že vám vadí pohled některých médií a nakonec i filmařů na období kolem druhé světové války. Uvedl jste, že máte pocit, jako kdyby válka začala v roce 1945 a uvažujete proto, že natočíte film, který by mapoval naopak období okupace. Podařilo se? Bude se točit?

V tuhle chvíli sháníme na tento projekt, který je velmi finančně náročný, prostředky. Já jsem známý tím, že málokdy o svém filmu mluvím dřív, než vím, že ho budu stoprocentně realizovat. Tenhle film má být velmi výpravný, takže je potřeba se na to připravit. Ale ano, chystám opravdu velký projekt a budu vděčný za každou podporu. Projekt, ve kterém se budeme věnovat celé okupaci a nebudeme se snažit poukazovat pouze na to, jak Češi po válce ubližovali Němcům, ale také, v čem tady lidi sedm let žili. V jakém strachu, kdy vám kdo zaťuká u dveří.

Prozradíte o filmu alespoň něco? Například název, místo, kde se děj odehrává?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vidlák předpověděl budoucnost stávkujících celebrit nejen z ČT

9:31 Vidlák předpověděl budoucnost stávkujících celebrit nejen z ČT

VIDLÁKŮV TÝDEN Minulost slavná, budoucnost žádná. Tak hodnotí stávkující zaměstnance České televize …