Rozhlas se dělá z lásky, televize pro peníze. Moderátor, textař a kandidát do rozhlasové rady odkrývá, jak to chodí ve veřejnoprávních médiích

29.03.2017 20:39 | Zprávy

ROZHOVOR „Koncesionářské poplatky Českého rozhlasu vzhledem k cenovému koši v ČR rozhodně nepovažuji za vysoké,“ uvádí ke svému možnému angažmá v Radě ČRo Michael Prostějovský, který je znám coby autor překladů těch nejzvučnějších muzikálových titulů do češtiny, hlavně z dílny Andrew Lloyda Webbera. Prostějovský o muzikálech kdysi přednášel v Praze studentům divadelní vědy a dnes se zúčastňuje mnoha zahraničních muzikálových sympozií. „V minulém roce jsem oslavil padesátileté výročí své koexistence s Českým rozhlasem,“ říká Prostějovský, který na Českém rozhlase 2 – Praha každý týden uvádí pořad „Muzikál expres“. Kromě toho prozrazuje i jedno tajemství Věry Špinarové...

Rozhlas se dělá z lásky, televize pro peníze. Moderátor, textař a kandidát do rozhlasové rady odkrývá, jak to chodí ve veřejnoprávních médiích
Foto: Hans Štembera
Popisek: U budovy Českého rozhlasu bylo přípomenuto 69. výročí pražského povstání proti německým okupantům

Kandidujete do Rady Českého rozhlasu, takže jste byl minulý týden na slyšení volebního výboru Poslanecké sněmovny. A tam jste odpovídal kromě jiného i na případné zvyšování koncesionářských poplatků, kdy jste prohlásil, že koncesionářské poplatky jsou spíše podhodnocené. Co dalšího jste poslancům řekl?

V minulém roce jsem oslavil padesátileté výročí své koexistence s Českým, respektive s Československým rozhlasem. Ta spolupráce měla v různých dobách různou podobu a dimenzi – třeba i podle toho jaká byla doba. Kromě toho jsem působil takřka dvacet let ve veřejnoprávních rozhlasových stanicích Deutschladfunk a Deutsche Welle v Německu – převážná léta v programu a několik let dokonce i v managementu.

Takže když jsem byl nyní osloven Svazem autorů a interpretů, abych přijal kandidaturu do Rady Českého rozhlasu, tak jsem si bez dlouhého váhání říkal, že pokud mediální poslanecký výbor uzná, že tyto moje zkušenosti by mohly být pro členství v Radě užitečné,  rád tuto funkci jako závěr své mediální kariéry přijmu.

Český rozhlas považuji za vyrovnané a stabilizované médium, a to i po stránce programové, což mimo jiné znamená, že profilování jednotlivých stanic je účelné a v pořádku, stejně tak jako vyváženost mezi celoplošnými stanice a regionálním vysíláním. Rada ČRo je ale instituce dozorová, což znamená, že nemá přímý vliv na program a do programu tak nezasahuje.

Navrhoval byste nějaké změny v Radě ČRo?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Olga Böhmová

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skyline v zákulisí evropské obrany: Strategie, lobbing a  přístup k moci

15:00 Skyline v zákulisí evropské obrany: Strategie, lobbing a přístup k moci

ParlamentníListy.cz měly před několika hodinami možnost hovořit s Ondřejem Šloufem, zástupcem společ…