Světový Fiala má doma podělané schody. Veleba řekl, v čích rukou jsme

06.06.2022 9:41 | Rozhovor
autor: David Hora

„30 let po listopadu 1989 potravinová chudoba!? Do problémů se postupně dostane i střední třída a začne akumulovat sociální napětí,“ říká k obrovskému zdražování bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba. Pokud vláda omezí střední a velké zemědělské podniky, pak si prý i u potravin, „zakládá na obdobné drama, jakého jsme svědky s proklamovaným zastavením odběru ruského plynu a ropy“. Upozorňuje, že potravinovou soběstačnost ČR už dávno ztratila. „Největší pád je u prasat,“ vysvětluje. Avizoval, že na 8. června chystají zemědělci v Praze velký protest a vysvětlil, proč by měl ministr zemědělství Nekula podle něj rezignovat. Na adresu premiéra pak říká. „Petr Fiala si hraje na politika světového významu a doma v hlavním městě v Praze má podělané schody na hlavním nádraží a nejenom tam.“

Světový Fiala má doma podělané schody. Veleba řekl, v čích rukou jsme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý senátor Jan Veleba

Pane inženýre, zástupci platformy Klub 2019, jehož jste i vy členem, vyzvali v první půlce května k rezignaci ministra zemědělství Nekulu s tím, že je neschopný řešit a vnímat zásadní problémy českého zemědělství. Byla na vaši výzvu nějaká odezva jak ze strany ministra, tak případně i odjinud?

Odezvy byly, bylo jich hodně a docela mě to překvapilo. Co mě ale nepřekvapilo, tak byla nulová reakce ze strany osloveného ministra. S tím jsme počítali, je to uspávací taktika celé Fialovy vlády, která je dříve či později doběhne.

V čem konkrétně vidíte problém ohledně ministra Nekuly?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

„Mnoho povyku pro nic,“ komentuje „křik“ kolem koncesionářských poplatků europoslankyně Kateřina Kon…