Veřejností tento týden otřásl dost brutální případ znásilnění s pokusem o vraždu patnáctileté dívky v Plzni, který měl spáchat osmnáctiletý Ukrajinec, o pár dní později se mělo něco podobného stát v Praze. Máme se začít obávat o bezpečnost na českých ulicích?
Místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan přitom navrhuje, aby byl migrantům z Ukrajiny prodloužen režim tzv. dočasné ochrany, zavedený ke zvládnutí humanitární katastrofy v loňském roce. Prodloužen má být o další rok, tedy až do konce března roku 2025. Jak se k tomu stavíte?
My jsme proti tomu, aby se Ukrajincům plošně prodloužil režim tzv. dočasné ochrany v ČR o další rok. Pobyt každého cizince má být dle nás posuzován individuálně. Režim dočasné ochrany totiž umožňuje všem Ukrajincům mimo jiné volný vstup do ČR bez nutnosti žádat o vízum, bezplatný přístup k veřejnému zdravotnímu pojištění a školnímu vzdělávání i k určitým typům sociálních dávek.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Volby
Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 12 | 0
Další články z rubriky
9:24 Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie
„Válku na Ukrajině měl a mohl skončit krátce po svém zvolení. Írán by se choval jinak. Choval-li by …
- 19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná
- 9:31 „Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu
- 17:25 „Macinkovi nesahají ani po kotníky.“ Ševčík sjel „šašky“
- 8:40 „Zastavme ich, bratia.“ Volání ze Slovenska kvůli větrným elektrárnám
- 8:40 Beran: Energetika má sloužit, ne škodit. V Ralsku škodit přestala


