Varovná slova i s argumenty. Jaroslav Štefec: Příprava obrovské občanské války je v plném proudu. V Evropě se brzy začne válčit!

29.07.2018 0:01 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Příprava obrovské občanské války v Evropě je v plném proudu a nebude dlouho trvat, než začnou konkrétní bojové operace a kdy se v Evropě začne válčit,“ varuje vojenský analytik Jaroslav Štefec. Francouzi budou muset prý znovu dobýt stovky kilometrů čtverečních svého území. Zpochybnil rovněž, že by v České republice nebyli migranti. „Někdo tady lže,“ řekl k tomu v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Tím však jeho varování nekončí.

Varovná slova i s argumenty. Jaroslav Štefec: Příprava obrovské občanské války je v plném proudu. V Evropě se brzy začne válčit!
Foto: Facebook
Popisek: Jaroslav Štefec

Nejvíce diskutovaným tématem v zahraniční politice je setkání amerického prezidenta s jeho ruským protějškem, tedy Donalda Trumpa s Vladimírem Putinem. Objevila se spousta kritiky, že buď nebyl Trump dobře připraven, nebo byl příliš mírný. Jiní tvrdí, že je to součástí jeho politiky – být tvrdý a nakonec kroky zmírnit. Jak to vidíte vy?

Já to vidím asi tak, že Donald Trump je velice pragmatický člověk, který jednoznačně ví, co chce. Ten jeho trochu teatrální přístup samozřejmě plyne z toho, že je zvyklý takto vystupovat v americkém prostředí. Samozřejmě trochu přehání, jeho vystupování někdy vypadá jako divadlo a rozhodně to tak působí na lidi z Evropy. Američané to vnímají jinak, ale je skutečně člověkem, který jednoznačně ví, co chce.

Říkáte, že ví, co chce. Co tedy sleduje tím chováním třeba směrem k Putinovi?

Trumpovi jednoznačně vychází, co řekl v kampani před volbami, kdy se zcela jednoznačně vyjádřil, že chce posílit roli Ameriky ve světě. Chce vrátit práci Američanům, chce, aby Spojené státy vyráběly, aby byly znovu zemí, která dává práci svým lidem. Jeho heslo „America First“ je zcela jednoznačné a ví, že pokud se vlastně bude schovávat za ideologii, nikdy toho nedosáhne. Ví, že musí vycházet z reality stávajícího světa a nemůže se schovávat za něco, co by nějakým způsobem tuto realitu deformovalo nebo křivilo. Pokud by nechtěl směřovat Ameriku k válce, což on podle všeho nechce.

Může právě to být důvod, proč byl Trump na Putina mírný, jak bývá hodnocen?

To je blbost. On nebyl mírný na Vladimira Putina. Kdo to tvrdí?

Americká média…

To tvrdí i naše média naprosto hloupě, protože Donald Trump nebyl vůbec na Putina měkký. Jasně si vymezili svoje zájmy a stanovili pravidla. To je naprosto idiotský pohled na setkání dvou státníků světové úrovně, které se snaží americký tisk snížit, protože Trump je zhruba ve stejné situaci jako například u nás prezident Miloš Zeman, na kterého média útočí neustále bez jakéhokoliv důvodu. Média tvrdí, že Trump byl na Putina příliš měkký, ale tam se jasně vymezovaly hranice zájmů a jasně bylo řečeno: tady je Krakonošovo a tady je Trautenberkovo. Šlo o stanovení oblastí, v nichž bude potřeba zavést jasná pravidla, což se povedlo a je velmi důležité. Celé setkání je důležité, protože obě strany – jak Spojené státy, tak Ruská federace – mají v současné době na to, aby dokázaly zničit jedna druhou. Ale i spoustu věcí kolem sebe, a o to ani jedna, ani druhá strana nestojí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co mu zadají, to vykoná. Jenom kolem toho zahraje divadlo. Vyoral Fialu nešetřil

14:30 Co mu zadají, to vykoná. Jenom kolem toho zahraje divadlo. Vyoral Fialu nešetřil

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA - Petr Fiala nakonec ucouvl od toho, že by schválil nějakou koncepc…