Zásahy do voleb ze zahraničí. „Žvanilové.“ Babiš se opravdu naštval

26.01.2023 12:00 | Rozhovor

Snaha ovlivnit volby českého prezidenta ze zahraničí. Andrej Babiš pro ParlamentníListy.cz prozradil důvod, proč mu muž z Bruselu nemůže přijít na jméno. Svoboda slova, údajný příklon k Rusku, pražský výsměch venkovu i hrozba nové totality.

Zásahy do voleb ze zahraničí. „Žvanilové.“ Babiš se opravdu naštval
Foto: FCB
Popisek: Andrej Babiš po 1. kole

V rámci kampaně se vedle životní úrovně nejvíc řeší téma války. Je to dobře?

Jsem rád, že se na to ptáte a řekněme si, jak to je. Opakovaně se ukázalo, že pan Pavel rozumí pouze armádě. O ekonomice a dalších zásadních tématech neví skoro vůbec nic, pouze ho naučili pár frází. To na prezidentský úřad opravdu nestačí. 

O válce začal mluvit pan Fiala, stačí si dohledat jeho výroky, že jsme ve válce, že máme válečný rozpočet, že to je válečná daň. Generální tajemník NATO zase loni v prosinci říkal, že to „může být hrozivé, válka na Ukrajině by mohla přerůst v konflikt Ruska a NATO“. Náčelník generálního štábu Řehka teď mluví o mobilizaci. Já na svých billboardech mluvím o sobě jako diplomatovi, který by vždy udělal maximum pro zachování míru. Redaktor ČT Řezníček straší 3. světovou válkou, když vymýšlí, co by se stalo, kdyby Rusko napadlo země NATO.

Pan Pavel říká, že trvalý mír je iluze, s čímž já zásadně nesouhlasím. Říká, že jsme malý národ a nic nezmůžeme. Takhle se chová hrdý Čech? Ne. Já jsem hrdý Čech a říkám, že bych jako prezident rád inicioval mírová jednání. Nechci se samozřejmě pasovat do role někoho, kdo to celé domluví a vyřeší válku, ale budu vyjednávat s těmi lídry, které znám. S prezidentem Macronem, Erdoganem, zeměmi V4 a dalšími lídry Evropy.

Všichni zapomněli, že jsme měli 8. dubna 2010 Pražský summit, kde se potkal Obama s Medveděvem a podepsali Nový START, dohodu o jaderném odzbrojení. Předcházela tomu množství intenzivních jednání, ti dva prezidenti se před tím potkali a mluvili snad čtrnáctkrát, řešili to diplomaté a výsledkem bylo vrcholné setkání na Pražském hradě. Proč bychom my, jako malá svrchovaná země, nemohli něco takového opět iniciovat? 

Vyčítají vám ale, že občany strašíte…

Určitě nikoho nestraším, já všude mluvím o tom, že chci mír. Je snad možné strašit mírem? Válka by měla skončit, je hrozná a kvůli agresorovi Putinovi umírají nevinní lidé. Přesto po vylepení našich billboardů nastala totální hysterie médií. Co si budeme povídat, naprostá většina médií včetně iDnes jsou provládní a podporují vládního kandidáta Pavla, už se to ani nesnaží zakrývat. 

Faktem je, že naši vládní politici od počátku ruské invaze na Ukrajinu říkají, že „jsme ve válce“ a může znít nyní přinejmenším paradoxně, pokud ti stejní lidé o někom říkají, že straší válkou…

Samozřejmě. O válce, válečné dani, válečném rozpočtu mluví premiér Fiala a ministři dlouhé měsíce, ale když Babiš začne mluvit o míru, tak straší. To vám nepřijde pokrytecké? Média v čele s Českou televizí vyhrála pětikoalici volby a neustále masírují lidi. O válce mluví pan Fiala a je jasné, že pan Pavel je nominant vlády. Vždyť mu všichni dělají kampaň, všichni ministři kromě Blažka ho podpořili. 

Premiér Fiala po prvním kolem okamžitě pana Pavla podpořil a řekl, že jde o boj demokracie a prozápadní orientace proti lžím a příklonu k Rusku. On vlastně říká, že téměř dva miliony voličů, kteří mi dali svůj hlas, jsou nedemokratičtí, populističtí, že lžeme a přikláníme se k Rusku. To je skandální! Stejně mluví pánové Rakušan, Jurečka, Bartoš, Válek, Stanjura, Kupka, Baxa, Bek, Šalamoun, paní Černochová a Langšádlová, Pekarová a všechny sekretariáty stran vládní pětikoalice.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Radim Panenka

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Totalita vstoupila do Česka - vidíme to v nenávistné kampani proti Babišovi každý den !, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseStan1 , 26.01.2023 12:25:03

|  10 |  0

Další články z rubriky

Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

12:00 Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

„Sále častěji mne napadá, že se blíží konec. Definitivní a neodvratný.“ Tato slova cituje režisér, p…