Zeman: Miroslav Poche je pitomec. Milion chvilek? TOP 09! A té přeji 4,9 procenta. SPD může podpořit vládu

28.06.2019 11:35 | Zprávy
autor: Radim Panenka

ROZHOVOR S PREZIDENTEM Sociální demokracie je hysterická a dokud se nezačne chovat rozumně, nejsem ochoten diskutovat. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident Miloš Zeman před začátkem své dovolené na Vysočině. Miroslava Pocheho, který usiloval o křeslo ministra zahraničí, prezident doslova označil za pitomce. Zeman vyslovil i originální přání směrem k TOP 09.

Zeman: Miroslav Poche je pitomec. Milion chvilek? TOP 09! A té přeji 4,9 procenta. SPD může podpořit vládu
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Pane prezidente, byl jste teď tři dny na návštěvě Kraje Vysočina, absolvoval jste několik setkání s lidmi na náměstí. Jakou atmosféru jste mezi lidmi cítil ve světle nedělní velké demonstrace na Letné? Prožívali to lidé, nebo naopak míní, že je to jen pražská záležitost?

Končil jsem v Bystřici nad Pernštejnem svou třídenní anabázi Vysočinou, a když jsem se ptal starosty, který je tady páté funkční období, tak mně říkal, že tady žádná demonstrace nebyla. To znamená, že někde byly desítky, někde stovky lidí a Bystřice se vyznačovala tím, že tady nebyla demonstrace žádná. To je odpověď na vaši otázku. Je to téměř výlučně pražská záležitost. 

Spolek Milion chvilek, který protesty organizuje, od počátku odmítá jakékoli spojení s politikou. Teď se však ukázalo, což zveřejnil váš mluvčí, že členka úzkého vedení spolku dříve pracovala pro TOP 09, pro STAN a také působila v nadaci OSF. Co na to říkáte?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …