Znechucení občané. Konečná se nediví, Lipavský vítá plány NATO za hrozivou sumu

31.05.2024 20:40 | Rozhovor

„Vláda P. Fialy na jedné straně kouká, jak s ní vyběhly banky, jak astronomicky zbohatli zbrojaři... - a na druhou stranu tady bere u huby důchodce a pracujícím říká, že budou dělat o léta déle. Absurdní. STAČILO!“ říká europoslankyně a jednička na kandidátce STAČILO! Kateřina Konečná. Uvedla, čím ji v souvislosti s Ukrajinou šokoval ministr Lipavský. „Naprosto tristní“, padlo pak ohledně naší potravinové soběstačnosti.

Znechucení občané. Konečná se nediví, Lipavský vítá plány NATO za hrozivou sumu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

Sněmovnou prošla důchodová reforma prvním čtením. Paní poslankyně, co si o projednávaných změnách myslíte?

Mnoho voličů ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů z řad generace Z, tedy občanů narozených mezi léty 1995-2010, kteří tyto strany ve velkém volili, mohou svým zástupcům poděkovat, že půjdou do důchodu až po sedmdesátce.

Jinak naprosto odmítám o těch změnách v důchodech mluvit jako o reformě. To není žádná reforma, to jsou účetní změny – bohužel k horšímu. Vláda P. Fialy na jedné straně kouká, jak s ní vyběhly banky, jak astronomicky zbohatli zbrojaři a kolik stovek miliard přistálo na účtech deseti nejbohatších rodin – a na druhou stranu tady bere u huby důchodce a pracujícím říká, že budou dělat o léta déle. Absurdní. STAČILO!

Do Prahy zavítal šéf NATO Jens Stoltenberg. Česko označil za spolehlivého partnera a spojence, zmínil, že plní závazek dávat 2 procenta HDP na obranu a ocenil také českou muniční iniciativu a další pomoc Ukrajině. Co na tuto pochvalu říci?

Pan premiér Fiala se rád chlubí podobnými pochvalami, které sbírá v Bruselu a ve Washingtonu, ale myslím, že by jej více mělo – jakožto českého premiéra – zajímat to, jak ho vnímají občané u nás. A tam je to čistá pětka.

Ráda bych se ale ještě zastavila u obsahu toho, o co se mj. jednalo. A s naprostým zděšením jsem si přečetla, že pirátský ministr zahraničí Lipavský uvítal návrh pana Stoltenberga z NATO na vznik ukrajinského fondu ve výši neuvěřitelných 100 mld. EUR. Nedivím se, že jsou občané znechuceni, když neustále poslouchají, jak na nic nejsou prostředky, ale na válku, zbraně a Ukrajinu se vždycky najdou.

Volby do Evropského parlamentu se blíží, jak vnímáte náladu ve společnosti, když se každý týden, jak je vidět na Vašem facebookovém profilu, potkáte s lidmi na řadě míst republiky?

Přiznám se, že setkávání s lidmi mě neskutečně nabíjí a vlévá krev do žil. Cítím od nich obrovskou energii a chuť říct ve volbách STAČILO! A o tom, že to není jen můj pocit, svědčí i volební potenciál tohoto uskupení, který ji řadí dokonce před některé parlamentní strany!

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: David Hora

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Orbán jedná, aby lidé jako já nemuseli umírat, říká Matěj Gregor

13:00 Orbán jedná, aby lidé jako já nemuseli umírat, říká Matěj Gregor

„Mám tušení, že jednání Viktora Orbána se nazývá diplomacie a je skvělou alternativou k tomu, aby li…