S ubytováním Pardubice poskytnou Ukrajincům i peníze do začátků

04.03.2022 14:51 | Tisková zpráva
autor: PV

Pardubice vyhradí pro ubytování uprchlíků z Ukrajiny dvanáct městských bytů. Některé byty jsou v tuto chvíli již prakticky připraveny, další budou v horizontu několika dní.

 S ubytováním Pardubice poskytnou Ukrajincům i peníze do začátků
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Rada města také na mimořádné schůzi schválila okamžitou finanční pomoc rodinám, které do Pardubic přijdou bez peněz a nemají zde ani zázemí u příbuzných či známých. „Pokud bude třeba, dostanou s ubytováním také finanční podporu. Potřebují si koupit jídlo a další nezbytnosti a než se zkontaktují s úřady a získají dávky v hmotné nouzi, přece jen to chvíli potrvá. Proto jsme se rozhodli, že jim pomůžeme nejen střechou nad hlavou, ale i menší částkou na to nejnutnější,“ řekl náměstek primátora Petr Kvaš.

Rada města proto v pondělí posílila rozpočet odboru sociálních věcí v kapitole mimořádná okamžitá pomoc o 100 tisíc korun právě za tímto účelem. „Díky pardubickému providerovi bude ve všech bytech dostupné i bezplatné internetové připojení,“ dodal náměstek s tím, že právě spojení s přáteli a rodinnými příslušníky je pro běžence velmi důležité.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň má opět svou zpívající fontánu

11:32 Plzeň má opět svou zpívající fontánu

Plzeň opravila fontánu Corso, která se nachází v sadovém okruhu naproti Měšťanské besedě. Vodní prve…