Bohumínští tak budou moci získat od státu, kraje i města 90 až 100 procent na pořízení nového ekologického kotle, a to podle jeho typu. Spadá totiž do oblasti s překračovanými limity znečištění ovzduší. Město na tzv. kotlíkové dotace i půjčky vyčlenilo půl milionu korun. Každý žadatel může získat od města až 15 tisíc korun.
„Ovzduší je společným trápením našeho kraje, a tak jsme se chtěli solidárně připojit ke společnému řešení. I další města postupují podobně jako my, ovzduší zkrátka nezná hranic. A to platí bohužel i pro státní hranice. Proto je škoda, že stejný důraz na kvalitu vytápění nepraktikují v sousedním Polsku a že se kotlíková dotace nevztahuje na výměnu starých plynových kotlů za nové,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.
Kotlíkové dotace jsou určeny na výměnu neekologických kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním za automatické kotle na pevná paliva, biomasu nebo kombinaci obou, tepelná čerpadla a plynové kondenzační kotle. Podrobné informace o připravované výzvě i formulář žádosti o poskytnutí dotace lze najít na webu www.lokalni-topeniste.cz. Žádosti bude možné podávat od 1. února do 29. dubna buď osobně na podatelně kraje, anebo poštou na adresu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV