Bohumín už odstranil téměř 140 autovraků

22.05.2025 19:06 | Tisková zpráva

Bohumín pokračuje v tažení proti autovrakům, které zabírají cenná parkovací místa na sídlištích i v ulicích.

Bohumín už odstranil téměř 140 autovraků
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

Díky novele zákona o pozemních komunikacích, která městům zjednodušila odstraňování nepojízdných aut, se za posledních pět let podařilo řešit už bezmála 140 případů. Městská policie teď eviduje dalších osm vraků, které čekají na vyřízení. 

Například osobní auto bez platné technické kontroly strážníci nedávno odtáhli z parkoviště v ulici Svatopluka Čecha. Majitel nereagoval na úřední výzvy, vůz stál na místě více než šest měsíců bez známek pohybu. Nyní běží tříměsíční lhůta, během níž může řidič vůz ještě získat zpět, pokud uhradí náklady a splní zákonné podmínky. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Komunisté

Dokážete sobě a vlastně i mně odpovědět na otázku, proč je pravděpodobný návrat komunistů do Sněmovny? Nemyslíte, že je to i vina této vlády, že je to její selhání? Hlavně v sociální politice? Nebo proč myslíte, že je lidé volí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Policisté zachránili ženu v ohrožení života

22:42 Mladá Boleslav: Policisté zachránili ženu v ohrožení života

V noci ze čtvrtku 28. srpna na pátek 29. srpna zasahovala hlídka Obvodního oddělení Policie ČR v Mla…