„Do návrhu akčního plánu byly zapracovány výstupy sociologických průzkumů Vnímání kultury brněnskými obyvateli z roku 2021 a Kulturní potřeby obyvatel města, který vznikl letos. Dále plán reflektuje výsledky pravidelně prováděných šetření k evaluaci dotačního systému Odboru kultury Magistrátu města Brna. Počátkem letošního roku byl dokument projednán s klíčovými aktéry, s Poradním sborem Rady města Brna pro bezbariérové Brno a s mým poradním sborem pro kulturu, individuálně také s kulturními příspěvkovými organizacemi města. A na přelomu března a dubna běželo jeho veřejné připomínkování,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.
Akční plán na období 2023–2025 obsahuje 22 aktivit sloučených do tří skupin. První se zaměřuje na systém a koordinaci, druhá na mapování, práci s daty a rozvoj aplikací, třetí pak na kulturní infrastrukturu. Jednotlivé aktivity mají určenou prioritu, která se pohybuje na škále od nízké přes běžnou a důležitou až po kritickou. „Kritickou prioritu má například stabilizace příspěvkových organizací a v případě legislativního ukotvení specifické právní formy pro kulturní organizace jejich případná transformace. Dále se chceme zaměřit na práci s daty, proto má vzniknout centrální kulturní datový sklad, elektronická databáze kontaktů nebo nové mapové aplikace a stezky. Velký důraz bude kladen na posílení kulturní infrastruktury,“ informovala Markéta Vaňková.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva