Brno: Studie potvrdila, že sportovní areál za Lužánkami odolá dopravnímu náporu při konání velkých sportovních akcí

12.06.2014 8:25 | Zprávy

Může za Lužánkami vyrůst fotbalový stadion, víceúčelová hala i další sportovní zařízení a budou přitom naplněny potřeby dopravní obsluhy a zvláště parkování návštěvníků? To je hlavní otázka, která byla v minulosti kladena v souvislosti s rozvojem této lokality. Studie, jejíž výsledky v minulých dnech město obdrželo, na ni odpověděla kladně.

Brno: Studie potvrdila, že sportovní areál za Lužánkami odolá dopravnímu náporu při konání velkých sportovních akcí
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

Prověřovací studie dopravní infrastruktury pro „Sportovně-zábavní areál Ponava“ potvrdila, že uvažovaný rozvoj tradičního místa brněnského sportu je v horizontu roku 2030 z dopravního hlediska možný.

Studie kalkulovala potřebný počet parkovacích míst pro jednotlivá plánovaná zařízení i scénář současného naplnění všech sportovišť. Vycházela ze záměru vybudovat v lokalitě fotbalový stadion pro 30 tisíc diváků, víceúčelovou halu pro 14 tisíc návštěvníků, plavecký stadion pro 550 a akvapark pro 1750 návštěvníků. Výpočty potvrdily naplnění potřeb parkování se zachováním rezervy i v ojedinělých případech současně probíhajících akcí na všech sportovištích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Brno.cz

Tomio Okamura byl položen dotaz

Od koho podle vás hrozí manipulace výsledku voleb?

A budete se nějak snažit dohlídnout na to, aby k ní nedošlo? Je to možné? A čemu nerozumím je to, co tvrdíte o účasti, že když přijde k volbám víc lidí, tak se manipulace nezdaří - jakou to má logiku? A jste případně připraven volby napadnout? Za jakých okolností?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Město začalo stavět dům pro chráněné bydlení

16:21 Kroměříž: Město začalo stavět dům pro chráněné bydlení

Kroměřížská radnice zahájila stavbu bytového domu pro chráněné bydlení v Pavlákově ulici.