Česká Lípa: Zastupitelé schválili dvě nové obecně závazné vyhlášky

3. 6. 2020 17:57

Zkrácené doby nočního klidu a novinek v oblasti komunálních odpadů se týkají dvě nové obecně závazné vyhlášky, které schválili zastupitelé na svém jednání 27. května.

Česká Lípa: Zastupitelé schválili dvě nové obecně závazné vyhlášky
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa
reklama

Zatímco obecně závazná vyhláška o stanovení kratší doby nočního klidu je tradiční vyhláškou, která se schvaluje každý rok, obecně závazná vyhláška týkající se komunálních odpadů se aktualizuje po pěti letech.

Doba nočního klidu je zákonem stanovena na dobu mezi 22 hodinou večer a 6 hodinou ráno. Města a obce nicméně mají právo tuto dobu ve výjimečných případech zkrátit. Většinou se jedná o tradiční kulturní akce, o kterých lidé vědí dostatečně dlouho dopředu a mohou se tak připravit na rušnější noc. Významné stížnosti proti jakékoli z pořádaných akcí ve městě v minulosti nebyly.

„Obecně závazná vyhláška o nočním klidu je letos z pochopitelných důvodů tenčí, než v loňském roce. Mnoho krásných akcí, jako je Všudybud, Českolipský majáles, Muzejní noc nebo Městské slavnosti musely být kvůli mimořádným opatřením zrušeny. Jsem přesto rád, že některé akce proběhnou alespoň v pozměněné verzi, jako je například akce Všudybud na kusy, a navíc se můžeme těšit na akce letní a podzimní. Kultura si tak i v našem městě udrží své místo,“ uvedl českolipský radní pro kulturu, sport a cestovní ruch Michal Prokop.

Kratší doba nočního klidu je v letošním roce stanovena u celkem sedmi akcí, některé se konají ve více dnech. Mezi tyto akce patří například letní kino na hradě Lipý nebo Večery s hudbou, v září se mohou lidé těšit na jednorázové akce jako je RockforZUŠ nebo 1. ročník Beer&Food Festu na hradě Lipý.

Celé znění obecně závazné vyhlášky najdete ZDE. (pozn. oproti schválené vyhlášce se akce firmy Fehrer 13.6. ruší)

Do nové obecně závazné vyhlášky týkající se oblasti komunálních odpadů byly doplněny změny v této oblasti, které vyplývají ze změn příslušné legislativy. Do seznamu povinně tříděných složek komunálních odpadů tak přibyly nové druhy, jako jsou kovy, jedlé oleje a tuky. Vyhláška dále shrnuje např. možnosti občanů ukládat nebezpečný odpad nebo možnosti, jak správně naložit s velkoobjemovými odpady.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český Těšín: První etapa bourání mostních opěr na obchvatu skončila

12:03 Český Těšín: První etapa bourání mostních opěr na obchvatu skončila

Skončila demolice opěr přemostění ulice Hřbitovní v Českém Těšíně, na obchvatu města spojujícím mezi…