Cheb: Strážníci zabránili lidské tragédii

21.04.2024 7:37 | Tisková zpráva

Strážníkům Městské policie Cheb se podařilo odvrátit tragédii muže, který si chtěl vzít život. Ve včerejších odpoledních hodinách totiž tento mladý muž sám zavolal na linku 156 s tím, že stojí na prvním nástupišti vlakového nádraží v Chebu a chce skočit pod vlak. Mladík také uvedl, že se od mládí léčí s problémy se sebevražednými sklony.

Cheb: Strážníci zabránili lidské tragédii
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

Na místo byla ihned vyslána hlídka a o události byla vyrozuměna i Policie ČR a RZS. Po celou dobu s nešťastníkem komunikoval operátor stálé služby městské policie, který se snažil muže uklidnit a odradit ho od jeho úmyslu, což se naštěstí podařilo a muž počkal na příjezd hlídky.

Strážníci našli muže, který byl značně rozrušený, stále roztřesený, měl slzy v očích a byl zjevně emočně vypjatý. Následně si ho převzali zdravotníci do své péče. Se strážníky spolupracoval a uvedl, že již nemá v plánu pod vlak skočit.

Bohužel stále více dospívajících a mladých lidí mezi 12 a 34 lety trpí stavy úzkosti a depresemi, které mohou vyústit v sebevražedné sklony přes dokonanou sebevraždu. Podle psychiatrů jsou jedním z faktorů i moderní technologie a nedostupnost až odpojení od rodičů. Proto buďme pozorní k našim dětem a všímejme si jejich projevů chování, abychom mohli předejít takto smutným záležitostem.

Městská policie Cheb děkuje všem občanům a návštěvníkům našeho města za ohleduplné a slušné chování.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

svoboda slova

Úplně souhlasím s tím, co si ANO myslí o údajném boji s dezinformacemi a ochraně svobody slova. Můj dotaz zní. Jak budete chtít zajistit, aby tu svoboda slova fungovala dál a lidé neměli strach vyjádřit svůj názor, což se už dnes děje? Mluví se o boji s dezinformacemi, ale co ochrana svobody slova? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Pátá Švabinského luneta bude zdobit Muzeum Kroměřížska

22:09 Kroměříž: Pátá Švabinského luneta bude zdobit Muzeum Kroměřížska

Mozaikovou lunetu Maxe Švabinského s názvem Budovatelé Národního divadla budou moci již brzy obdivov…