Cheb se uchází o titul Historické město roku 2020

14.05.2021 18:35

Město Cheb se stalo vítězem krajského kola soutěže Historické město roku 2020 a následně tak postoupilo do celostátního kola, kde se utká s dalšími městy jednotlivých krajů ČR.

Cheb se uchází o titul Historické město roku 2020
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu
reklama

Vyhlašovateli soutěže jsou Ministerstvo kultury, Ministerstvo pro místní rozvoj a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. A právě komise složená ze zástupců jednotlivých vyhlašovatelů se sešla v Chebu.

Před chebskou radnicí hodnotitele přivítal starosta města Antonín Jalovec, který je zároveň krajským předsedou sekce SHSČMS. Následovala prohlídka města. Naplánovaná trasa vedla městskou památkovou rezervací. Cílem prohlídky bylo představit obnovu památkových a nepamátkových objektů, ale i péči o zeleň, komunikace a sítě.

Do soutěže Historické město roku 2020 se Cheb znovu přihlásil po dlouhých pěti letech. To je totiž doba, kterou podle propozic soutěže musí dodržet absolutní vítěz celostátního kola. A tímto oceněním se město Cheb pyšnilo v roce 2014.

Za vítězství v krajském kole obdrželi chebští z programu regenerace 100 tisíc korun na obnovu památek v roce 2021. Zda si Cheb zopakuje svůj triumf z roku 2014 a získá tak možnost práva užívání titulu Historické město roku 2020, si budeme muset počkat na slavnostní vyhlášení v červnu 2021.

Hlavní cenou je nejen zmíněný titul, ale také milion korun, dále umělecké dílo z českého křišťálu a pamětní grafický list od předních českých umělců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Dopravní omezení v souvislosti s půlmaratonem

21:21 Karlovy Vary: Dopravní omezení v souvislosti s půlmaratonem

Do ulic Karlových Varů opět vběhnou půlmaratonci a také rodiny s dětmi. Prestižní a oblíbený Mattoni…