Den bezpečí se v Mladé Boleslavi konal již potřetí

25.05.2018 7:34

Město Mladá Boleslav ve spolupráci s Policií České republiky, Hasičským záchranným sborem a s Bondy Centrem uspořádalo 24. května již třetí Den bezpečí.

Den bezpečí se v Mladé Boleslavi konal již potřetí
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav

Konal se na prostranství u Bondy Centra a tvořily jej dva programové bloky – dopolední blok především pro školky, základní a střední školy, odpolední část pro veřejnost. Na návštěvníky čekaly ukázky techniky, výstroje a zásahů Policie ČR, Městské policie MB a Hasičského záchranného sboru. Mezi nejatraktivnější ukázky patřilo zadržení nebezpečného pachatele z ujíždějícího vozidla, dynamická ukázka zákroku služebního psa a vyproštění osob z havarovaného vozu hasiči.

Na akci se přišla podívat i náměstkyně primátora Zdeňka Veškrnová. Diváci si mohli na místě prohlížet záchranářskou a policejní techniku. Mohli si prohlédnout policejní dron, policejní, záchranářská i hasičská vozidla. Na děti čekalo mobilní dopravní hřiště městské policie, na kterém si mohly vyzkoušet své dovednosti a znalost dopravních značek.

Od zdravotníků se děti mohly dozvědět, na jaká nebezpečí si dát pozor během letních prázdnin, a seznámily se s vybavením sanitního vozu Záchranné zdravotnické služby. Členové Českého červeného kříže předvedli ukázky ošetření za použití reálného namaskování nejčastějších zranění. Na Dni bezpečí představily své aktivity také Klaudiánova nemocnice a Dobrovolnické centrum Mladá Boleslav. Tým silniční bezpečnosti prezentoval projekt Na kole jen s přilbou.

Den bezpečí je součástí projektu Bezpečná Mladá Boleslav, který je společným projektem Policie ČR, města Mladá Boleslav, městské policie a dalších subjektů z oblasti bezpečnosti a sociální oblasti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město má další nové stojany na kola

6:27 Hradec Králové: Město má další nové stojany na kola

Technické služby v minulém týdnu umístily do Hradce další nové stojany na kola. Instalováno jich byl…