Dvojčata pand červených v Zoo Jihlava

05.10.2014 20:23 | Zprávy
autor: jihlava.cz

Naprosto mimořádný odchov se povedl Zoologické zahradě v Jihlavě. Páru pand červených se narodila dvojčata. Stalo se tak rok poté, co ke čtyřletému samci Pantalaimonovi dorazila dvouletá samice Nangwa ze Zoo Planckendael.

Dvojčata pand červených v Zoo Jihlava
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

„Pandy se v expozici velmi rychle sblížily a utvořily harmonizující pár. Když na jaře začala samice stále častěji lézt do boudy, všichni jsme napjatě čekali, jak její domnělá březost dopadne. Nakonec porodila dvě mláďata, což je letos u tohoto druhu v Česku výjimečný odchov.“ uvedla ředitelka Zoo Jihlava Ing. Eliška Kubíková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyškov pokračuje v péči o sakrální památky

22:42 Vyškov pokračuje v péči o sakrální památky

Každé zpevnění soklu, oprava klempířských prvků, zalepení praskliny, očištění kříže či obnova písma …