Zřizovatelem nemocnice není město, ale Moravskoslezský kraj, který ji řídí a je zodpovědný za její kvalitu. Město Frýdek-Místek nemocnici a její rozvoj dlouhodobě významně podporuje, a to i finančně. Je nepochopitelné, že mě jako primátora 16. největšího města v republice nikdo z kompetentních osob o těchto naprosto zásadních změnách předem neinformoval. Proto byla pro mě zpráva o omezování dostupnosti péče pro naše děti, kterou jsem se tak jako další obyvatelé dozvěděl ze sociálních sítí, naprosto šokující.
Osobně považuji omezování péče pro občany našeho města, zejména pro děti, za zcela neobhajitelné a nepřípustné! Proto jsem začal okamžitě jednat. Požádal jsem o jasné vyjádření ředitele nemocnice Tomáše Stejskala, který mi bohužel tyto skutečnosti v podstatě potvrdil s tím, že se „v žádném případě nejedná o manažerské selhání“, ale o širší problém nedostatku zkušených dětských lékařů a sester. Toto tvrzení je v rozporu minimálně s faktem, že za poslední roky postupně dětské oddělení většina kvalitních sester a lékařů opustila a v roce 2019 byla zrušena i dětská jednotka intenzivní péče.
Vzhledem k závažnosti problému jsem inicioval řadu jednání a osobně jsem se setkal s mnoha osobnostmi, které mohou situaci pomoci zachránit.
Zásadní bylo setkání s paní doktorkou Ivanou Röschlovou, která 18 let dětské oddělení v nemocnici budovala a vedla. Současný stav komentuje takto:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.