Frýdlant: Děti ze ZŠ speciální sázely strom, uklízely i rozjasňovaly tváře

17.10.2017 18:19

Do projektu 72 hodin, tedy do tří dnů dobrovolnické činnosti, se ve Frýdlantě zapojili i žáci Základní školy speciální. Rozděleni na skupiny věnovali svou energii obnově přírody, úklidu i zpříjemnění dne seniorům z Domova U Spasitele. U řeky Smědé za mostem v ulici Míru například vysadili další lípu.

Frýdlant: Děti ze ZŠ speciální sázely strom, uklízely i rozjasňovaly tváře
Foto: wikipedia
Popisek: Frýdlant

"Projekt 72 hodin je projektem České rady dětí a mládeže a letos probíhá už jeho šestý ročník. Naše škola, děti i kantoři, se tohoto projektu účastní od samého počátku," říká ředitelka Základní školy speciální, Frýdlant, okres Liberec, příspěvková organizace Mgr. Jaroslava Smolová. Společně v rámci projektu i tentokrát děti se svými učiteli ukázali, že není těžké někomu pomoci, udělat kus dobré práce, někoho jen tak potěšit nebo udělat radost.

Ve čtvrtek 12. října 2017 opustili na celé dopoledne školu a šli do přírody a za lidmi, kteří potřebují pomoct a rozveselit. "Jedna skupina spolu s ředitelkou naší školy a starostou Frýdlantu Danem Ramzerem zasadila pro město Frýdlant strom – lípu malolistou u řeky Smědé. Další tři skupiny sbíraly odpadky v okolí celého města a poslední skupina navštívila klienty v Domově U Spasitele se svým kulturním vystoupením (tanec, přednes básní, hra na flétny). Prožili jsme smysluplný den, který nám něco dal a máme dobrý pocit z vykonané práce," vypočítává za školu zástupkyně ředitelky školy Mgr. Jarmila Kesnerová.

"Z podobných akcí mám vždycky radost a z toho, jak se do nich zapojují i lidé ve Frýdlantu, pak dvojnásobnou. Do projektu 72 hodin se také letos zapojily nejen děti ze Základní školy speciální, ale také ze Základní školy, Základní umělecké školy a Mateřské školy Frýdlant. Všem, kteří se nějak podíleli na tom, aby byl Frýdlant hezčí, uklizenější nebo radostnější, ze srdce děkuji," doplnil starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Lípa, kterou pomáhal dětem ze ZŠ speciální na břehu řeky Smědé zasadit, je už druhou na tomto místě. Tu první sázely děti ze stejné školy v rámci téhož projektu před dvěma lety. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

20:27 Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

Autobusové spojení mezi Aší a německým Selbem začne fungovat od pondělí 13. května 2024.