Havlíčkův Brod: Porodnice hlásí rekordní počty nově narozených dětí

07.08.2019 11:33

Brodská porodnice v červenci doslova praskala ve švech. Narodilo se rekordních 160 dětí za měsíc. A i srpnové dny ukazují, že nadílka bude početná. Aktuálně se blížíme k 900 porodu letošního roku.

Havlíčkův Brod: Porodnice hlásí rekordní počty nově narozených dětí
Foto: regionvysocina.cz
Popisek: Nemocnice Havlíčkův Brod
reklama

Za posledních dvacet let se tolik dětí za měsíc u nás nenarodilo. Až letos v červenci, kdy přišlo na svět přesně 160 miminek - 159 porodů, z toho jeden pár dvojčat. " To jsme za dvacet let, co tu pracuji, neměli. Skutečně nemůžeme hovořit o prázdninovém provozu,  uskutečnilo se u nás v průměru pět porodů denně," říká s úsměvem porodní asistentka Hana Zadinová, která vede statistiky novorozenců v naší nemocnici. Porodnice tak doslova praskala ve švech. Narodilo se 94 chlapců a 66 holčiček a nejčastějšími jmény, která maminky dávaly svým dětem, jsou Jan a Jakub, Ema/Emma, Eliška a Kristýna.

Letní měsíce patří dlouhodobě k měsícům s největší porodností. V loňském roce se nejvíc dětí narodilo v září - celkem 143 dětí. Druhým největším číslem měsíční porodnosti v našich statistikách byl červenec 2008, kdy se uskutečnilo 149 porodů. Podobná čísla jsme zaznamenali i  v červenci 2011 - 147 porodů a v březnu 2010 - 145 porodů.

Všem šťastným rodičům gratulujeme!!!! Děkujeme, že si pro tento krásný okamžik vybrali naši porodnici a všem za dlouholetou důvěru, díky níž jsme nejoblíbenější porodnicí v Kraji Vysočina.
Velké poděkování patří personálu gynekologicko-porodnického oddělení, který i v době dovolených poskytuje rodičkám a novorozencům maximální komfort, skvělé služby a notnou dávku empatie...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Strojeticích se načas usídlil unikátní veterán. Poputuje do technického muzea

13:59 Ve Strojeticích se načas usídlil unikátní veterán. Poputuje do technického muzea

Truhlář Filip Křížek ze Strojetic na Podbořansku „oživil“ automobilového veterána Praga Super Piccol…