Hluboká nad Vltavou: Senioři mají nově příjemné prostory pro život

21.10.2019 10:44

Domov důchodců U Zlatého kohouta funguje v Hluboké nad Vltavou už takřka 25 let. Před necelými devíti lety byl navíc modernizován, takže senioři především z Hluboké nad Vltavou  a spádových obcí pobývají v modernějším a příjemnějším prostředí.

Hluboká nad Vltavou: Senioři mají nově příjemné prostory pro život
Foto: hluboka.cz
Popisek: Hluboká nad Vltavou
reklama

„Domov důchodců U Zlatého kohouta byl modernizován částečně z financí Evropské unie, konkrétně prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihozápad. V rámci rekonstrukce, na kterou unie přispěla několika milióny korun,  byla postavena vyhlídková terasa, která slouží pro relaxaci seniorů, dále sesterna, která zlepšuje kvalitu poskytovaných sociálních služeb, byly rozšířeny provozní prostory, upravena sociální zařízení, vybudovány bezbariérové vstupy do obytných buněk a na lodžie a další,“ uvedla Michaela Čermáková – Šímová, ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který dotaci zprostředkoval.

Díky rekonstrukci zařízení poskytuje lepší kvalitu služeb v sociální oblasti. „K podstatnému zlepšení kvality poskytovaných sociálních služeb došlo zejména díky  vystavěné vyhlídkové terase, úpravy sociálních zařízeních, která zlepšují komfort života seniorů, ale například i zvýšením  kapacity výtahu, který zvyšuje bezpečnost objektu například v případě evakuace,“ řekl místopředseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Petr Podhola.

Domov důchodců U Zlatého kohouta zajišťuje klidné a příjemné bydlení v bezpečném prostředí s odpovídající odbornou péčí. Ta je poskytována 24 hodin denně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jičín: Bezplatné autobusové linky pro občany nad 60 let zůstanou zachovány

18:35 Jičín: Bezplatné autobusové linky pro občany nad 60 let zůstanou zachovány

Některé linky autobusů, projíždějících Popovicemi, Robousy a Sedličkami, jsou pro jičínské občany na…