Hodonín: Zkvalitnit bydlení můžete i s finanční pomocí města

14.05.2022 7:35 | Tisková zpráva

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? Využijte nabídku bezúročné půjčky či dotace ze stavebního fondu města. Ten představuje výhodnou možnost financování stavebních prací v domech, bytech či nebytových prostorách v Hodoníně.

Hodonín: Zkvalitnit bydlení můžete i s finanční pomocí města
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Hodoníně

Žádat lze třeba na opravu střechy, fasády, zateplení, výměnu oken, balkonů, instalaci solárního zařízení, nebo vnitřní úpravy – opravu topení, rozvodů, elektroinstalace a další.

Na rozdíl od bankovních úvěrů je poskytnutí zápůjčky ze stavebního fondu města bezúročné. K některým druhům oprav jako je například výměna oken, výměna balkonu, oprava fasády či oprava střechy navíc žadatel dostane od města i nevratnou dotaci ve výši 10 % z poskytnuté zápůjčky.

Příjemcem zápůjčky a dotace může být právnická nebo fyzická osoba, která je majitelem či nájemcem nemovitosti na území města Hodonína. Žádat lze i na nemovitost zkolaudovanou jako nebytový prostor, nesmí být však určena k podnikání. Maximální výše zápůjčky a dotace může činit 50 % vynaložených nákladů a splatnost zápůjčky je 4 roky.

Anketa

Souhlasíte s trvalým umístěním vojsk jiných členských států NATO na území ČR?

4%
95%
hlasovalo: 42397 lidí

Dosáhnout na výhodné financování stavebních úprav vaší nemovitosti je přitom poměrně snadné. Stačí podat písemnou žádost včetně nezbytných dokumentů, které najdete na našich stránkách. Samozřejmostí je také potvrzení příjmu žadatelů, případně ručitelů a doložení bezdlužnosti vůči městu. Stavební práce musí být provedeny až po datu podání žádosti o poskytnutí zápůjčky.

Termín pro odevzdání žádostí pro druhé kolo je od 1. 6. do 1. 8. 2022. Žádosti je možné podávat na Městském úřadě v Hodoníně, na odboru ekonomiky a financí, Národní třída 25, dveře č. 139, p. Trávníčková. Vaše případné dotazy směřujte na tel. 518 316 152 nebo e-mail travnickova.pavla@muhodonin.cz. Podrobnější podmínky k podání žádosti najdete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín: Poplatky přes Portál občana lze platit za celou rodinu

20:33 Vsetín: Poplatky přes Portál občana lze platit za celou rodinu

Prostřednictvím nového Portálu občana lze po sloučení variabilních symbolů v evidenci plateb uhradit…