Hradec Králové: Město navýší provozní příspěvek pro školy, závislé na dodávkách plynu

09.10.2023 7:17 | Tisková zpráva

Z důvodu nárůstu cen energií byla schválena některým základním a mateřským školám zřizovaným městem finanční podpora ve výši téměř 1,2 milionu korun. Těmto školám, které jsou zcela závislé na dodávkách zemního plynu, byla vyúčtována roční spotřeba a spolu s ní i vyšší zálohy.

Hradec Králové: Město navýší provozní příspěvek pro školy, závislé na dodávkách plynu
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Město posílí příspěvek na provoz ZŠ a MŠ Nový Hradec Králové, Masarykova ZŠ a MŠ Plotiště. Tyto školy nemají možnost využití energie z opatovické elektrárny, ale mají jako jediný zdroj energie zemní plyn, jehož cena strmě vzrostla a došlo k podstatnému nárůstu finančních prostředků ve zúčtovacím období a zvýšily se také zálohy pro budoucí období.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice dokončily největší projekt energetických úspor v historii

16:09 České Budějovice dokončily největší projekt energetických úspor v historii

Dokončený rozsáhlý projekt energetických úspor metodou EPC přinesl i modernizaci vybraných školských…