Hradec Králové: Sociální organizace město podpoří dotacemi

12.06.2021 13:53

Město pravidelně podporuje sociální služby, v dotacích pro rok 2021 v prvním kole už bylo vyplaceno zhruba 40 milionů korun. Ve druhém kole dotací se město chystá podpořit osm organizací zajišťujících sociální služby na území Hradce Králové, a to v celkové částce tři miliony korun.

Hradec Králové: Sociální organizace město podpoří dotacemi
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Výši příspěvků v tomto týdnu projednala rada města, v červnu ji bude projednávat také hradecké zastupitelstvo. „Podpořili jsme subjekty, které na území našeho města provozují například pečovatelské služby, služby denního stacionáře nebo odlehčovací službu. Souhlasili jsme s podporou pro osm sociálních organizací. Nejvyšší částku ve výši 662 tisíc korun jsme schválili pro Centrum sociální pomoci a služeb, které zajišťuje pečovatelskou službu,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Výši všech navrhovaných dotací musí ještě v červnu projednat hradečtí zastupitelé. Město už v loňském prosinci schválilo dotace pro sociální služby v prvním kole, vyplaceno doposud bylo kolem 40 milionů korun. „Stále pokračujeme ve výrazném navyšování financí do sociálních služeb, jelikož se jedná o oblast, ve které náklady výrazně převyšují příjem. Vedle příjmu od klientů jsou tyto služby financované z rozpočtu města, dalšími zdroji jsou pak státní a krajský rozpočet,“ doplňuje primátor.

V rámci podpory sociální oblasti město také v loňském roce zahájilo výstavbu nové budovy odlehčovací služby v Honkově ulici, která v příštím roce zahájí svůj provoz. Hradec navíc v loňském roce získal titul Obec přátelská seniorům a díky mimořádné dotaci navazující na toto vítězství mohlo město do přírody pořídit nové cvičební prvky pro seniory nebo pro ně realizovat výtvarné a umělecké kroužky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín kvůli nebezpečnému místu zastavil provoz městské půjčovny lodí

7:35 Bohumín kvůli nebezpečnému místu zastavil provoz městské půjčovny lodí

Kvůli nebezpečí při plavbě ze Starého Bohumína do polského Zabełkówa zastavuje město s okamžitou pla…