Hradec nad Moravicí: Nejlepší obce převzaly ocenění za třídění elektra

08.11.2016 20:11 | Zprávy

Obyvatelé Moravskoslezského kraje meziročně nakupují více nových elektrospotřebičů, současně jsou ale uvědomělí a vysloužilé elektro více třídí. Ukazují to výsledky soutěží O Keramické sluchátko a Elektrooskar, které oceňují nejlepší obce regionu v třídění elektroodpadu. Vítězství v soutěžích obhájila obec Tvrdkov na Bruntálsku a město Frýdlant nad Ostravicí, tradičně dobře třídí staré elektro i lidé v Ostravě.

Hradec nad Moravicí: Nejlepší obce převzaly ocenění za třídění elektra
Foto: opavske-slezsko.cz
Popisek: Hradec nad Moravicí

Výsledky obou soutěží byly dnes (8. 11.) vyhlášeny v Červeném zámku v Hradci nad Moravicí. V přepočtu na jednoho obyvatele nejlépe třídí staré elektro občané Tvrdkova. Ti v uplynulém roce v přepočtu na jednoho obyvatele odevzdali k ekologické recyklaci celkem 6,3 kilogramu drobných elektrospotřebičů, počítačů a televizí a 22,8 kg objemných elektrospotřebičů a elektrických nástrojů. Celkem tak jeden obyvatel Tvrdkova za poslední rok vytřídil celkem 29,1 kilogramu vysloužilého elektra.

V soutěži O Keramické sluchátko, kterou pořádá nezisková společnost ASEKOL ve spolupráci s Moravskoslezským krajem, uspěla kromě Tvrdkova také obec Raškovice. Ta zvítězila v kategorii obcí nad 2 tisíce obyvatel. Vítězství v kategorii obcí s rozšířenou působností již počtvrté obhájil Frýdlant nad Ostravicí. Primátem v soutěži se mohou pochlubit Ostravané, do červených kontejnerů umístěných v ulicích města vytřídili téměř 48 tun drobných elektrospotřebičů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Finance z veřejné sbírky opět pomohou zajistit bydlení lidem v nouzi

22:05 Plzeň: Finance z veřejné sbírky opět pomohou zajistit bydlení lidem v nouzi

Mezi osm žadatelů město Plzeň rozdělí z veřejné sbírky Pomáhající Plzeň 277 tisíc korun.