Svět zdravých a handicapovaných propojuje každoročně akce pod názvem Táhneme za jeden provaz. V prostorách Vrchlického sadů ji už poněkolikáté uspořádalo město Klatovy v rámci projektu Zdravé město.
Park nedaleko centra se zaplnil na celé středeční dopoledne dětmi z místních mateřských škol, žáky ze základních škol, ale i mladými lidmi z Domova pro osoby se zdravotním postižením z Bystřice nad Úhlavou. Ti nejmenší si společně hráli, starší si navzájem pomáhali u jednotlivých stanovišť, kde pro ně byly připraveny nejrůznější úkoly a disciplíny.
„Je to o propojení světa lidí bez omezení a těch, kteří se potýkají s handicapem. Ale i o posílení vzájemného respektu a ohleduplnosti,“ řekl Martin Kříž, místostarosta města Klatovy.
Klatovy jsou součástí Národní sítě Zdravých měst od roku 2011. Pod hlavičkou iniciativy podporující kvalitní život ve městě se pořádá řada akcí. V poslední době to bylo například odpoledne v Mercandinových sadech pod názvem O zahradách trochu jinak, školní fórum se žáky Základní školy Plánická ulice nebo zapojení se do sbírky Žlutý kvítek.
- Akce se uskutečnila v rámci projektu Zdravé město Klatovy.
- Zapojily se mateřské školy, základní školy i Domov pro osoby se zdravotním postižením z Bystřice nad Úhlavou.
- Cílem bylo podpořit vzájemný respekt, spolupráci a ohleduplnost.
box PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku




