Informační kiosek s úřední deskou ve Vodňanech funguje nepřetržitě

6. 11. 2016 19:46

Již několik týdnů stojí před naší radnicí tzv. informační kiosek. Jedná se o panel s dotykovou obrazovkou, který umožňuje obyvatelům Vodňan i návštěvníkům nepřetržitý přístup k informacím umístěným na webových stránkách města.

Informační kiosek s úřední deskou ve Vodňanech funguje nepřetržitě
Foto: vodnany.eu
Popisek: Vodňany
reklama

Zájemci z řad občanů města se tak mohou na velké přehledné obrazovce seznámit s chystanými novinkami, vyhláškami, usnesením z jednání rady města a zastupitelstva města a mnoha dalšími užitečnými údaji. Návštěvníci našeho města zase jistě ocení přístup k zajímavostem Vodňan a okolí, nabídku turistických cílů, přehled restaurací či ubytovacích zařízení.

Účelem pořízení informačního kiosku byl nejen rychlejší, dostupnější a kvalitnější přenos informací směrem k občanům, ale primárně se jednalo o náhradu stávající úřední desky v papírové formě za elektronickou úřední desku, která tu stávající dokáže plně nahradit, není závislá na velikosti venkovního prostoru jako „dosluhující“ úřední deska a rovněž splňuje všechny legislativní podmínky dle ustanovení § 26 odst. 1 zákona č. 500/2004 , správní řád, ve znění pozdějších předpisů. Občané se mohou přesvědčit, že nová úřední deska je jednoduchým, moderním a přehledným systémem, dostupným všem 24 hodin denně. V následujícím období dojde k demontáži zbývajících vývěsek před budovou radnice a úřední deska bude přístupná pouze na webových stránkách města. To jistě povede ještě k většímu zájmu o náš nový informační kiosek.             

Na pořízení tohoto informačního prostředku se významnou měrou podílela Nadace ČEZ, která poskytla příspěvek ve výši 215 000,- Kč. Celková cena informačního panelu dosáhla téměř 700 000,- Kč včetně veškerých nákladů na přípravu, montáž a vlastní připojení. Po několikatýdenním zkušebním provozu byl informační kiosek slavnostně otevřen 21. října 2016 za přítomnosti zástupce ČEZ pana Petra Šuleře, starosty města Václava Heřmana a místostarosty Milana Kodádka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Začíná stavba nové důležité cyklostezky

21:22 Jihlava: Začíná stavba nové důležité cyklostezky

Propojení Mlýnské a Helenínské ulice umožní pohodlnou jízdu do Beranova a Luk nad Jihlavou podél řek…