Jablonec nad Nisou: Sociální služby se týkají každého

06.10.2019 11:49

Na dny od 7. do 13. října se v České republice koná jedenáctý ročník Týdne sociálních služeb. Připojí se k němu také Jablonec nad Nisou. Jeho součástí bude tentokrát také Kulatý stůl na téma Kompetence a propojování sociálních pracovníků, poskytovatelů sociálních služeb, zdravotníků, institucí a dalších pomáhajících profesí na území Jablonecka.

Jablonec nad Nisou: Sociální služby se týkají každého
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou

V Týdnu sociálních služeb se otevřou dveře veřejnosti u mnoha poskytovatelů. „Diakonie ČCE, středisko Jablonec nad Nisou společně s Centrem sociálních služeb Jablonec nad Nisou pořádají 7. října ve spolkovém domě kulatý stůl na téma Kompetence a propojování sociálních pracovníků, poskytovatelů sociálních služeb, zdravotníků, institucí a dalších pomáhajících profesí na území Jablonecka,“ připomíná náměstek primátora pro oblast humanitní a sociální David Mánek s tím, že hlavním hostem bude Andrea Tajanovská, předsedkyně Profesního svazu sociálních pracovníků v sociálních službách, lektor Institutu vzdělávání Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Sociální služby se týkají každého člověka. V České republice působí více než 2000 poskytovatelů sociálních služeb, které využívá přibližně 700 000 klientů a pracují v nich desetitisíce zaměstnanců. „Sociální služby jsou poskytované jednotlivcům, rodinám i skupinám obyvatel, nejčastěji seniorům, osobám se zdravotním postižením, ale i lidem, kteří jsou ohrožení sociálním vyloučením apod. Pomáhají lidem žít běžným životem – díky nim mohou pracovat, nakupovat, navštěvovat školy, aktivně trávit volný čas, starat se sami o sebe, svou domácnost apod.,“ říká Martina Semrádová, manažerka komunitního plánování jabloneckého magistrátu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cheb: Předběhni o den novoroční předsevzetí

6:32 Cheb: Předběhni o den novoroční předsevzetí

Poslední den letošního roku si opět budete moci s jednodenním předstihem splnit své novoroční předse…