Jablonec nad Nisou je na zimu připravený

10.11.2016 17:45 | Zprávy
autor: PV

Statutární město Jablonec nad Nisou má na zimní údržbu vyčleněno opět 21 milionů korun. „Náklady na údržbu komunikací v zimních měsících nejsou přímo úměrné spadu sněhu. Teploty kolem nuly a déšť jsou naopak na údržbu náročnější, stejně jako následné opravy poškozených vozovek a chodníků způsobených klimatickými vlivy. Musíme být připraveni na všechny varianty. Zimu v Jablonci nemůžeme podcenit,“ říká náměstek primátora Miloš Vele.

Jablonec nad Nisou je na zimu připravený
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

Loňská zima byla teplotně i co do spadu sněhu nezvykle mírná, i tak ale jablonecká radnice zaplatila za zimní údržbu 2015-16 více než 10,3 milionu korun. Za celou loňskou zimu napadlo 125 cm sněhu, přičemž nejvíc přibylo sněhové pokrývky v lednu – 66 cm.

Letos je do Plánu zimní údržby, který začal platit 1. listopadu 2016, zařazeno 162 km silnic, 60 km chodníků a 19 km2 parkovacích ploch. V plánu již je zařazen i nový chodník v Arbesově ulici či letos dokončený chodník k lezecké aréně Makak v Liberecké ulici. Délka udržovaných chodníků tak oproti loňskému roku narostla o 2 km. „Všechny komunikace, ať už se jedná o vozovky či chodníky, na nichž letos došlo k výkopovým pracím, se aktuálně dokončují tak, aby bylo možné řádné provádění zimní údržby. Sledujeme vývoj počasí a jsme připraveni,“ ujišťuje náměstek Vele.

Při tvorbě plánu zimní údržby se vychází ze zkušeností a poznatků minulých let, z podnětů policie a samozřejmě z připomínek občanů. Udržované komunikace jsou rozděleny podle pořadí důležitosti. V I. pořadí, tedy do 4 hodin od spadu sněhu, je udržováno 28 km komunikací, jedná se zejména o hlavní průtahy městem, příjezdy ke zdravotnickým a školským zařízením. Ne všechny komunikace ve městě ale udržuje město.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Diskuse o budoucnosti karlovarského teplárenství

7:27 Karlovy Vary: Diskuse o budoucnosti karlovarského teplárenství

Město Karlovy Vary zve k diskusi, týkající se přechodu města na moderní a ekologické zdroje energie.…