Jak se postoupilo v jednotlivých bodech, o tom referuje zpráva městského architekta Ing. arch. Radka Jiránka. V první řadě bylo nutné zjistit, do jaké míry jsou navrhovaná opatření proveditelná a také s jakými finančními náklady.
Podněty požadují řešení vjezdu na pěší zónu v Husově ulici. Myšlenkou bylo vybudovat výsuvný sloup. Zástupci města s ní pracovali a ověřovali proveditelnost. Návrh byl probírán i s Hasičským záchranným sborem, který má k řešení spíše negativní postoj, i když za splnění přísných bezpečnostních podmínek by realizace byla možná. Městský úřad Jičín proto uspořádal předběžné tržní konzultace, aby se dotázal potenciálních dodavatelů. Z nich vyplynulo, že realizace výsuvného sloupu by přišla asi na 600 tisíc Kč. Vzhledem k nejistým ekonomickým podmínkám kvůli koronaviru byl záměr prozatím odložen. Obdobný záměr se týkal rovněž ulic Tylova a Nová.
Další podnět zmiňuje provoz v Palackého ulici. Městský úřad v ulici během září uspořádal happening, jehož hlavním cílem byl sběr dat od občanů (řidičů, chodců, cyklistů, zdejších soukromníků atd.) prostřednictvím dotazníku. Happening zároveň ukázal, jak by Palackého ulice mohla vypadat jinak, pokud by v ní nedocházelo k nepovolenému parkování. Data z dotazníku budou analyzována v rámci koncepce mobility v centru města. Na vjezdu do Palackého ulice bylo vydáno stanovení značení zákazu stání a omezení rychlosti. Po skončení zimy bude značení realizováno.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV