Jičín: Město se zabývá podněty pro zlepšení dopravy

21.12.2020 13:07 | Zprávy
autor: PV

Rada vzala na vědomí postup v realizaci opatření v dopravě – na základě dřívějšího usnesení z 31. jednání Rady města. Soupis návrhů, jak zlepšit dopravu (nejen) ve středu města, předložil na veřejném zasedání zastupitel Ing. Petr Kebus.

Jičín: Město se zabývá podněty pro zlepšení dopravy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Jak se postoupilo v jednotlivých bodech, o tom referuje zpráva městského architekta Ing. arch. Radka Jiránka. V první řadě bylo nutné zjistit, do jaké míry jsou navrhovaná opatření proveditelná a také s jakými finančními náklady.

Podněty požadují řešení vjezdu na pěší zónu v Husově ulici. Myšlenkou bylo vybudovat výsuvný sloup. Zástupci města s ní pracovali a ověřovali proveditelnost. Návrh byl probírán i s Hasičským záchranným sborem, který má k řešení spíše negativní postoj, i když za splnění přísných bezpečnostních podmínek by realizace byla možná. Městský úřad Jičín proto uspořádal předběžné tržní konzultace, aby se dotázal potenciálních dodavatelů. Z nich vyplynulo, že realizace výsuvného sloupu by přišla asi na 600 tisíc Kč. Vzhledem k nejistým ekonomickým podmínkám kvůli koronaviru byl záměr prozatím odložen. Obdobný záměr se týkal rovněž ulic Tylova a Nová.

Další podnět zmiňuje provoz v Palackého ulici. Městský úřad v ulici během září uspořádal happening, jehož hlavním cílem byl sběr dat od občanů (řidičů, chodců, cyklistů, zdejších soukromníků atd.) prostřednictvím dotazníku. Happening zároveň ukázal, jak by Palackého ulice mohla vypadat jinak, pokud by v ní nedocházelo k nepovolenému parkování. Data z dotazníku budou analyzována v rámci koncepce mobility v centru města. Na vjezdu do Palackého ulice bylo vydáno stanovení značení zákazu stání a omezení rychlosti. Po skončení zimy bude značení realizováno.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Zdravější a chutnější školní stravování

19:47 Pardubice: Zdravější a chutnější školní stravování

Vzdělávací cyklus byl rozdělen do dvou navazujících částí. První seminář probíhal v ukázkových prost…