Jihlava: D a F se od 15. prosince spojí v jednu dlouhou linku

04.12.2019 9:17 | Zprávy

Nový koncept železniční dopravy v Kraji Vysočina a změna jízdních řádů vlakových spojů ovlivní i jihlavskou MHD. Dojde ke sloučení linek D a F, jízdní řády se lehce změní i trolejbusovým linkám A a B, to vše od 15. prosince 2019.

Jihlava: D a F se od 15. prosince spojí v jednu dlouhou linku
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Trasy linek D a F budou sloučeny do jedné dlouhé linky od Hlavního nádraží, přes zastávky Chlumova, Vysoká škola polytechnická, 17. listopadu, Poliklinika, Seifertova, Vysoká škola polytechnická, Masarykovo náměstí a Dopravní podnik. U linek A a B dojde k drobným změnám časových poloh vybraných spojů ve večerních hodinách po 20. hodině.

„V důsledku bude spojení z Hlavního vlakového nádraží do Nemocnice Jihlava o čtyři minuty rychlejší. V pracovní dny navíc pojede o sedm spojů více a zkrátí se o čtyři minuty i pravidelné intervaly. To vše při zachování stávajících nákladů. A samozřejmostí je, že budou spoje navazovat na spěšné vlaky,“ uvedl náměstek pro oblast dopravy Petr Laštovička.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jeseník: Informační centrum oslavilo jubileum

22:09 Jeseník: Informační centrum oslavilo jubileum

Letošní léto patří významnému výročí – Informační centrum slaví 30 let od svého otevření 1. srpna 19…