Karviná: Komunikaci v Žižkově ulici čekají rozsáhlé úpravy

18. 8. 2018 7:34

V pondělí 20. srpna bude zahájena první etapa rekonstrukce.

Karviná: Komunikaci v Žižkově ulici čekají rozsáhlé úpravy
Foto: archív autora
Popisek: Karviná

Modernizace místní komunikace na ulici Žižkově je rozdělena na tři etapy. První etapa se týká úseku komunikace od vjezdu na parkoviště u polikliniky po křížení s ulicí Čsl. armády. Ve dvou dalších etapách bude ulice opravena až po kruhový objezd u OC Kaufland, resp. v opačném směru po křížení s ulicí Mickiewiczovou.

Vozovka se bude frézovat do hloubky min. 50 centimetrů, počítá se i s opravou obrubníků. Součástí investiční akce jsou také opravy navazujících chodníků a okolního terénu či úpravy vodovodů a plynovodů. Opravy povrchu se dočká i místní komunikace na ulici Bratranců Veverkových.

„Po uzavřené části ulice Žižkova budou moci projet pouze autobusy hromadné dopravy a vozidla integrovaného záchranného systému. Po dobu rekonstrukce dojde rovněž k přesunu autobusových zastávek,“ říká náměstek primátora Lukáš Raszyk (ČSSD). Provizorní autobusové zastávky budou vybudovány na ulici Čsl. armády naproti Rehabilitačního sanatoria a na ulici Žižkově před křižovatkou s ulicí Čsl. armády ve směru od restaurace Tesarčík. „Tato I. etapa rekonstrukce vozovky by měla skončit začátkem listopadu letošního roku. Vjezd na parkoviště u polikliniky zůstane zachován,“ dodává Lukáš Raszyk.

Provizorní zastávky MHD:

Od půlnoci 21. srpna zde bude platit zákaz podélného parkování. Autobusová doprava bude řízena semafory – úprava jízdního řádu se nepředpokládá.

Objízdná trasa bude vedena po ulicích Leonovova, Rudé amády a Čsl. amády.

Objízdné trasy: