Kladno: Bezmála dvě tuny poházeného odpadu jsou minulostí

25.09.2021 15:35 | Tisková zpráva

V druhé polovině září proběhla v pořadí čtvrtá podzimní úklidová akce pod hlavičkou Celosvětového úklidu a zároveň symbolické zakončení letošní sezóny.

Kladno: Bezmála dvě tuny poházeného odpadu jsou minulostí
Foto: Archiv
Popisek: Centrum města Kladno. Ilustrační foto

V druhé polovině září proběhla v pořadí čtvrtá podzimní úklidová akce pod hlavičkou Celosvětového úklidu a zároveň symbolické zakončení letošní sezóny. Od roku 2018, kdy proběhl první celosvětový úklid, se zapojilo celkem padesát miliónů dobrovolníků ze 180 zemí světa, kterým se podařilo z přírody odstranit na 280 tisíc tun odpadů.

"V našich krajích je dlouholetým zvykem uklízet spíše na jaře, nicméně jarní úklidové akce již podruhé narušila epidemiologická situace, resp. vládní opatření. Letos se tak jarní úklidy konaly alespoň formou tzv. pytlomatů, u kterých si dobrovolníci vyzvedávali pytle na odpad a poté vyráželi uklízet individuálně, či v rodinném kruhu. I ve ztížených podmínkách se uskutečnilo přes 1800 úklidových akcí," uvedl za organizátory Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko a dodává "Cílem celosvětové kampaně však není pouze samotný úklid, ale také zvyšování povědomí o problematice redukce odpadů a správném nakládání s nimi."

Ani Kladeňáci tentokrát nezaháleli. Napříč územím města se 18. září proto objevilo celkem 8 stanovišť s pytlomaty. Většina byla umístěna do lokalit na základě podnětů od občanů, přičemž se akce již tradičně účastnil například i sportovní klub Miners Kladno a spolek V Dubí, z. s. Zároveň shodou okolností úklid podpořili i dobrovolníci z řad zaměstnanců IKEA, kteří se zapojili do boje proti odpadu v Kročehlavech dokonce o den dříve. I přes očekávanou slabší účast veřejnosti, než bývá při úklidu jarním, se pořádkumilovní občané nenechali odradit. Dohromady totiž dokázali naplnit dva vozy celkem 1 820 kilogramů odpadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín zná konečnou podobu TOP 10 příležitostí a problémů

10:44 Vsetín zná konečnou podobu TOP 10 příležitostí a problémů

Tradiční hlasování občanů o TOP 10 příležitostí a problémů města bylo letos velmi vyrovnané. Nejvíce…