Workshop města a ČVUT UCEEB byl unikátní hned z několika důvodů - proběhl v on-line podobě prostřednictvím moderních nástrojů a to i z důvodů bezpečnosti, zároveň umožnil prostor pro diskusi široké škále partnerů. Účastníků bylo okolo 40 a to z řad podniků a významných zaměstnavatelů v regionu, výzkumu či inovátorů, spolků, zástupců veřejného života, distributorů energie či poskytovatelů významných služeb a také přizvaných odborníků. Potvrdil se tak zájem partnerů o rozvoj města, neboť navázal na předchozí rozhovory a první mapování potřeb.
O projektu SPARCS
Workshop, který proběhl v on-line formě, úspěšně navázal na založení Platformy pro rozvoj energetiky. Platforma sdružuje zástupce veřejného, soukromého, výzkumného či neziskového sektoru. Formulace budoucí vize, strategických priorit i jednotlivých projektů je tak pevně ukotvena v rámci celospolečenského ekosystému rozvoje energetiky a souvisejících sektorů ve městě. Tyto aktivity jsou rozvíjeny pod hlavičkou mezinárodního projektu SPARCS.
Workshop měl naplnit jednoduchý cíl: prodiskutovat a stanovit první obrysy vize města do roku 2050 vč. navržení strategických oblastí. Díky účastníkům, kteří reprezentují široké veřejné i soukromé zájmy, se cíl podařilo naplnit. Diskuse, která byla díky moderním nástrojům a metodám velmi interaktivní a kreativní, přinesla zajímavé návrhy a názory na budoucí rozvoj města.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV