Krnov: Ze školy by mohl být komunitní dům pro seniory

12.10.2016 8:32 | Zprávy

Dvě budovy bývalé školy v Kostelci možná najdou po téměř deseti letech, co zejí prázdnotou, využití. V jedné by mohl vzniknout komunitní dům pro seniory. V druhé zázemí pro spolkovou činnost a expozice věnovaná sousednímu kostelu sv. Benedikta, který patří k nejstarším sakrálním stavbám v českém Slezsku.

Krnov: Ze školy by mohl být komunitní dům pro seniory
Foto: Krnov.cz
Popisek: Krnov

Plán vybudovat v bývalé škole komunitní dům pro seniory se zrodil v místní organizaci KDU-ČSL. „Náš záměr jsme předložili radě města, která ho podpořila s tím, že do rozpočtu pro rok 2017 zařadíme přibližně půl milionu korun na pořízení projektové dokumentace. Ta je nezbytná k tomu, abychom se mohli na podzim příštího roku ucházet o dotace, které v rámci dotačního titulu „Komunitní dům seniorů“ rozděluje ministerstvo pro místní rozvoj,“ uvedla radní Pavla Löwenthalová.

Projednání záměru v radě města předcházel průzkum mezi občany Kostelce. Proběhl v květnu prostřednictvím internetu a zúčastnilo se ho 190 respondentů, z nichž 170 bylo pro ponechání objektů v majetku města. Na dotaz, jaká služba nebo druh využití jim v Kostelci schází, nejvíce, a to 70, odpovědělo, že chráněné bydlení pro osamocené starší osoby. Na pomyslných stupních vítězů na druhém místě se 46 hlasy skončilo zázemí pro sportovní a kulturní aktivity, na třetím pak zázemí pro sociální a zdravotní služby, pro něž hlasovalo 42 účastníků průzkumu. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Prostor před hlavním vlakovým nádražím bude uzavřen

22:05 Písek: Prostor před hlavním vlakovým nádražím bude uzavřen

Kvůli stavbě nového vodovodu a kanalizace bude od 7. července uzavřen prostor před hlavním nádražím.