Kroměříž: Město bude desinfikovat zastávky MHD a některá sportoviště a dětská hřiště

3. 4. 2020 20:33

Kroměřížská radnice bude desinfikovat zastávky městské hromadné dopravy a také některá sportoviště a dětská hřiště. „Považujeme s ohledem na prevenci proti šíření koronaviru za nutné tyto práce provést. Postará se o to odborná firma, její pracovníci budou vybaveni ochrannými obleky. Rád bych občany na jejich pohyb po městě upozornil, abychom předešli případným obavám či snad dokonce panice,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Kroměříž: Město bude desinfikovat zastávky MHD a některá sportoviště a dětská hřiště
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

O desinfekci se postará společnost DERATEX ze Zlína, náklady činí asi 50 tisíc korun bez DPH. Začátek je plánován na pondělí 6. dubna ráno. Hotovo by mělo být téhož dne. „Půjde asi o 80 zastávek a zhruba o šest desítek sportovišť a dětských hřišť. Vybrali jsme ta, která patří mezi nejčastěji navštěvovaná. V případě potřeby bude počet hřišť rozšířen nebo celá akce opakována,“ popsal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Kromě desinfekce veřejně přístupných prostor myslí město i na občany obývající městské byty, hlavně na seniory a zdravotně postižené, kteří patří mezi nejvíce ohrožené skupiny pandemií koronaviru. V těchto dnech dostávají desinfekční prostředky na ruce, jejichž používáním se riziko nákazy snižuje.

„Ne vždy máme možnost si ruce umýt hned. Pomoci tak mohou právě desinfekční prostředky. Jelikož senioři jsou obecně nejrizikovější skupinou, nakoupila jsem desinfekci a rozprašovače a s pracovníky Kroměřížských technických služeb a pečovatelské služby jsme tyto prostředky začali starším lidem z městských bytů rozdávat,“ popsala zastupitelka města Olga Sehnalová s tím, že do akce se zapojila i kroměřížská charita a další dobrovolníci.

Kroměřížská radnice se také snaží různé organizace i obyvatele města vybavovat také ochrannými prostředky. Tři desítky pracovnic městského úřadu a asi čtyři desítky učitelek kroměřížských základních škol ušily více než 10 tisíc roušek, které nyní zakrývají povinně obličej i ústa každého občana. „Roušky putovaly zdarma k občanům a také do nemocnice, psychiatrické nemocnice, léčebny dlouhodobě nemocných, sociálním službám, lékařům, k řidičům MHD i ke složkám integrovaného záchranného systému. Město nyní občanům roušky nevydává, vytváříme zásobu pro sociální služby,“ dodal starosta Jaroslav Němec.

Radnice rouškami vybavila také bezdomovce, kteří by jako riziková skupina ve městě jinak mohli koronavirus šířit. Provozovatel Azylového domu pro muže, společnost Astras, také od města obdržela pro bezdomovce šátky, jednorázové nádobí a polévky a desinfekční prostředky na ruce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Téměř sto milionů půjde na modernizaci sportovišť

10:57 Ostrava: Téměř sto milionů půjde na modernizaci sportovišť

Čtveřice ostravských sportovních klubů bude modernizovat své zázemí. V Polance nad Odrou bude zrekon…