Liberec se vzdá krajské dotace, aby získal vyšší z IROP

23.10.2017 16:04

S ohledem na zpoždění procesu projektové přípravy cyklostezky Hrazená – Barvířská a potenciální ohrožení termínu využití dotace z Dotačního fondu Libereckého kraje rozhodli liberečtí radní o vrácení dotace ve výši 138 809 Kč. Město navíc na projektovou přípravu cyklostezky může získat dotaci z IROP – IPRÚ, která je oproti krajské dotaci výrazně výhodnější.

Liberec se vzdá krajské dotace, aby získal vyšší z IROP
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec
reklama

„V tomto případě je nejvýhodnější nežádat o prodloužení termínu realizace projektu a ohrožené dotace se vzdát. Městu tímto krokem nevznikne žádná finanční újma, protože využijeme možnosti dotace z IROP, která může dosáhnout výše 516 186 Kč, což je 90% celkových nákladů a bezmála čtyřnásobek výše dotace z dotačního fondu LK. Liberecký kraj bude moci vrácené prostředky využít na jiné vhodné projekty včetně případných dalších projektů města Liberec. Krajské podpory výstavby cyklostezek si vážíme a i nadále ji chceme využívat,“ vysvětlil náměstek primátora pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace Jan Korytář.

Cyklostezka Hrazená – Barvířská je jednou ze dvou součástí cyklotrasy Odra - Nisa. Termín realizace zpracování projektové dokumentace a vydání územního rozhodnutí k úseku Hrazená – Barvířská je ve smlouvě s firmou HaskoningDHV Czech Republic spol. s.ro. stanoven do 31. 12. 2017. Za předpokladu dodržení termínu by ještě do konce letošního roku mohla být zpracována dokumentace ke stavebnímu povolení a v lednu 2018 podána žádost o stavební povolení. Vydání stavebního povolení by v takovém případě připadalo na březen 2018.

Firma HaskoningDHV Czech Republic spol. s.r.o. zpracovává projektovou dokumentaci i k druhému úseku cyklotrasy Odra - Nisa, kterým je úsek Košická – Poštovní. V případě tohoto úseku schválila Rada města v srpnu letošního roku dodatek ke smlouvě, kterým se konečný termín předání projektové dokumentace posunul na červen 2018. Termíny plnění smlouvy pro úsek Hrazená - Barvířská však zůstal v platnosti podle původní smlouvy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Silnici v Sedleci čeká finální oprava

19:58 Karlovy Vary: Silnici v Sedleci čeká finální oprava

Silnice v Sedleci směrem na Rosnici, která má zatím provizorní povrch z panelů, dostane v nejbližšíc…