Litoměřice: "Masaryčka" má nové podkrovní učebny a přístavbu s výtahem

03.05.2021 16:59

Masarykova škola má novou přístavbu zajišťující bezbariérovost objektu a nové odborné učebny s moderním vybavením, které budou sloužit k výuce chemie, přírodních věd, informačních technologií, jazyků. Nechybí ani výtvarná a řemeslná dílna.

Litoměřice: "Masaryčka" má nové podkrovní učebny a přístavbu s výtahem
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Minulý týden proběhla úspěšná kolaudace stavby, jež je výsledkem projektu za zhruba 27,7 milionu korun. Zbrusu nové podkroví začnou žáci využívat s příchodem nového školního roku.

Anketa

Považujete činnost konspiratori.sk, nebo spolku NELEŽ za korektní?

2%
96%
2%
hlasovalo: 3422 lidí

„S přípravami finišujeme, učebny, místo nichž ještě loni byla stará, nevyužívaná půda, vybavujeme moderní technikou. K 1. září bude vše kompletně připraveno,“ informoval dnes ředitel školy Karel Kynzl.

Učebny však nemají sloužit pouze Masarykově škole. „Ve volných kapacitách je využijí i další základní a mateřské školy, stejně jako žáci Základní školy speciální a praktické v Dalimilově ulici,“ doplnila informace vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.
„S výsledkem jsem nadmíru spokojen. Věřím, že učebny se budou líbit jak pedagogům, tak hlavně našim školákům. Co se týče stavby, jde o architektonicky odvážné řešení Jakuba Pleyera, které přináší nové, moderní prvky a zároveň akceptuje původní stavbu školy pocházející z počátku 20. století,“ zhodnotil výsledek místostarosta Karel Krejza. K novostavbě, jež v nitru skrývá dosud chybějící výtah, se vyjadřovali i památkáři. Škola se totiž nachází v ochranném pásmu městské památkové rezervace.

Samotná stavba, zahájená v červenci loňského roku, nebyla vůbec jednoduchá. „Museli jsme přistoupit k několika změnám, jako například k přeložení střechy tak, aby do nového objektu nezatékalo. Z hlediska bezpečnosti nám pomohl fakt, že provoz školy byl výrazně omezen,“ uvedl Petr Cihlář, majitel firmy HARTEX CZ, jež byla dodavatelem stavby.

Realizace projektu si vyžádala 27,7 milionu korun. Částka zahrnuje i vybavení učeben dle aktuálních vzdělávacích trendů, tj. moderní interaktivní učebna fyziky/chemie s demonstračními pracovišti pro každého žáka, tabule s integrovanými dataprojektory, učitelská PC s integrovaným hard diskem apod. Dotace z Integrovaného regionálního operačního programu představuje 22,5 milionu korun, zbytek tvoří náklady města.

„Školská zařízení v Litoměřicích máme v tuto chvíli kompletně modernizovaná. Aktuálně chystáme rekonstrukci atletického oválu s doskočištěm v rámci školního hřiště Základní školy v Havlíčkově ulici,“ dodal závěrem místostarosta Karel Krejza.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Ve městě začaly působit terapeutické skupiny pro mladé

16:14 Frýdek-Místek: Ve městě začaly působit terapeutické skupiny pro mladé

Duševní zdraví a osobní rozvoj mladé generace podporují nově otevřené tzv. terapeutické a seberozvoj…