Litoměřice: Městská policie má dvě nové strážnice

09.08.2021 17:03

Dvacet let v Litoměřicích oblékali uniformy strážníků městské policie pouze muži. Nyní došlo ke změně. Do týmu, který čítá 31 strážníků, přibyly dvě mladé ženy – Tereza Veselá a Nikol Šmatová.

Litoměřice: Městská policie má dvě nové strážnice
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

U prvně jmenované šlo o přirozený výběr zaměstnání, neboť vystudovala střední školu TRIVIS, která připravuje studenty právě pro práci u policie, hasičů nebo armády. „Jsem moc spokojená. Hlavně mám radost, že mohu pracovat v Litoměřicích, v našem krásném městě,“ říká 22letá Tereza Veselá.

Nikol Šmatová sice studovala hotelovou školu, ale nakonec se rozhodla jít ve šlépějích svého otce, který uniformu strážníka obléká již šestnáct let. „Měla jsem tak od dětství hodně informací z první ruky a ta práce mě vždy lákala. Nakonec jsem se tedy potatila,“ usmívá se o rok starší Nikol Šmatová.

Podle velitele Městské policie v Litoměřicích Ivana Králika byly obě strážnice perfektně připravené na výběrové řízení. „Žen se přihlásilo víc. Ty, které hledaly práci v kanceláři, jsme nepřijali. Potřebovali jsme posily do terénu,“ vysvětil Ivan Králik. „Interiér služebny jsme změnili tak, aby nové kolegyně měly samostatnou místnost. Do kolektivu zapadly skvěle. Nikdo z kolegů nemá problém s nimi pracovat,“ doplnil velitel městské policie.

Zkušenosti se strážnicemi Ivan Králik konzultoval s kolegy z Roudnice n. L., Ústí n. L. nebo Mostu. Podle něj teď záleží především na nich, jak se s novou prací popasují, jaký si získají respekt. „Strážníkem se člověk nestane po zkoušce odborné způsobilosti. K tomu potřebuje tři až pět let zkušeností. My budeme novým kolegyním maximálně nápomocni,“ ujistil Ivan Králik.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

20:27 Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

Autobusové spojení mezi Aší a německým Selbem začne fungovat od pondělí 13. května 2024.