Vztahuje se na celý Městský úřad Jičín a iniciativa vzešla z řad zaměstnanců města, zejména z Oddělení veřejných zakázek a z Odboru investiční výstavby a údržby města. Záštitu nad dokumentem převzali starosta JUDr. Jan Malý a tajemník úřadu Ing. Peter Bareš.
Pracovní skupina definovala okruhy Odpovědného úřadu, které pojmenovává jako „plástve“. Čeho se tedy společenská odpovědnost v kontextu úřadu týká? Například kancelářských potřeb. U nich, respektive u jejich nákupu či likvidace, lze dbát na ekologičnost a ekonomickou udržitelnost. To samé platí například u čistících a hygienických prostředků. Dále, společenská odpovědnost se týká vzdělávání. Sem vstupuje například tematika otevření úřadu mladým lidem, kteří by měli získat větší povědomí o činnostech a fungování města. Úzce s tím souvisí i zlepšování prestiže městského úřadu. A to jak navenek, kdy městský úřad by měl usilovat, aby byl vnímán jako instituce prosazující společenskou odpovědnost, tak dovnitř, kdy zaměstnanec by měl pociťovat v pozitivním smyslu hrdost na svého zaměstnavatele za to, jaké zásady reflektuje do širé společnosti. Úzce s tím souvisí prosazování jičínské radnice jako značky kvality a moderního přístupu k samosprávě a veřejné správě.
Společenská odpovědnost tkví v maličkostech. Stačí pozměnit či poupravit každodenní zvyklosti. Zároveň sem vstupuje komplexní problematika odpovědného zadávání veřejných zakázek. Město Jičín v rámci schválené deklarace přijímá závazek, že každá zakázka bude obsahovat prvek odpovědného zadávání.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV