„Všechny práce běží podle harmonogramu, akční plán oprav probíhá tak, jak byl nastaven,“ potvrdil Štěpán Kuna, předseda představenstva městské společnosti Žatecká teplárenská, a. s. Zároveň zdůraznil, že na dodávky tepla odběratelům nemají pokračující práce žádný negativní vliv.
Topná sezóna začala už před několika týdny. Stejně jako loni, ale neměla obnova biomasové výtopny žádný dopad na dodávky tepla do domácností a organizacím. Veškerou potřebu tepelné energie pokryla i s rezervou výtopna Perč I.
Nejviditelnější prací při rekonstrukci biomasové výtopny bylo usazení termoolejového výměníku, na což byl potřeba obří jeřáb, a na dvě části instalovaná spalovací komora kotle K4. I když ale byl bezmála padesátitunový výměník, spalovací komora a ekonomizér jako hlavní technologické celky na svém místě už dlouhou dobu, před uvedením do provozu bylo a je nutné provést ještě mnoho kroků, zejména instalace 100 tun vyzdívky kotle, provedení izolací a následné zapojení a seřízení všech souvisejících zařízení. „Samotné uvedení kotelny Perč II do plného výkonu bude probíhat postupně, spalovací komora se musí nejprve postupně vysušit. To znamená, že zvyšování teploty v kotli K4 bude probíhat pomalu,“ popsal pokračující práce ředitel Žatecké teplárenské Pavel Jonáš. Teprve po rozjetí biomasového kotle na plný výkon dojde k napojení ORC cyklu, takže teplárna začne opět vyrábět i elektrickou energii, jako tomu bylo před požárem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV