Ministr Jiří Dientsbier navštívil Jablonec

18.11.2015 8:26

Problematika vyloučených lokalit, slaďování zájmů různých skupin, práce s etnickými menšinami a jejich integrita do majoritní společnosti – to byla hlavní témata neformálního setkání náměstka primátora pro sociální oblast Pavla Svobody a ministra bez portfeje Jiřího Dienstbiera, který navštívil v pátek odpoledne jablonecký magistrát.

Ministr Jiří Dientsbier navštívil Jablonec
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

„Tématika sociálního vyloučení a soužití různých etnických skupin je velmi široká a složitá. Za tu v současnosti asi nejtíživější otázku mého resortu považuji, jak přivést děti ze sociálně slabých rodin už do mateřských škol. Začlenění do vzdělávacího systému na úrovni mateřských škol vyšlo i jako první úkol z diskuze pracovní skupiny pro etnické záležitosti,“ říká náměstek Pavel Svoboda. 

Jiří Dienstbier přijel v pátek do Libereckého kraje na konferenci STOP sociálnímu vyloučení v Libereckém kraji. Společně s náměstkyní hejtmana Lenkou Kadlecovou pak jel do Velkých Hamrů, kde se seznámil s výsledky i potřebami obce při řešení sociálního začleňování. Odtud pokračoval do Jablonce, aby s náměstkem Svobodou probral zkušenosti města s romskou komunitou, k níž je od vyloučených lokalit jen kousek.

„Zhruba třetina romské menšiny je postižena sociálním vyloučením. I na zbylé dvě třetiny, které žijí integrovaně, situace poměrně závažným způsobem dopadá," uvádí ministr Jiří Dienstbier a dodává, že integrace je dvoustranná záležitost: „Podílet se na ní musí romská menšina i většinová společnost.“

„V Jablonci máme propracovaný systém zaměstnání v oblasti veřejně prospěšných prací, od začátku července působí při městské policii dva asistenti prevence kriminality, s mládeží úspěšně pracuje nízkoprahové zařízení Kruháč – a to jsem nezmínil všechno,“ podotýká náměstek Svoboda

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Škola na Okružní se i nadále pyšní přívlastkem „volejbalová“

7:37 Zlín: Škola na Okružní se i nadále pyšní přívlastkem „volejbalová“

ZŠ Okružní na Jižních Svazích se stále pyšní přívlastkem Partnerská škola Českého volejbalového svaz…