Mladá Boleslav: Svatováclavská jízda se těšila přízni diváků

30.09.2019 7:32

Mladá Boleslav opět ožila Svatováclavskou jízdou historických vozidel, která se konala již posedmnácté v den státního svátku 28. září. Tradičně ji zahájil primátor Raduan Nwelati na Komenského náměstí a po demonstrační jízdě městem program pokračoval v areálu městsého stadionu. Této oblíbené akci opět přála přízeň diváků i přijatelné počasí.

Mladá Boleslav: Svatováclavská jízda se těšila přízni diváků
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav
reklama

Před touto jízdou jsou vždy vozidla soustředěna na parkovištích na Komenského náměstí, kde si je mohou návštěvníci oslav prohlédnout. Před zahájením programu přeletěla nad historickým centrem historická letadla z Leteckého muzea Metoděje Vlacha. Akci zahájili primátor Raduan Nwelati a předseda Klubu historických vozidel Mladá Boleslav Ladislav Pakosta. Poté v krátkém programu vystoupily mažoretky Pomněnky a Český klub velocipedistů. V 9:30 začala vlastní jízda městem, která vedla po trase Komenského náměstí - T. G. Masaryka - Laurinova - tř. Václava Klementa – J. Palacha – Na Radouči - U Stadionu - městský stadion. Na stadionu se historická vozidla a motocykly, kterých letos bylo kolem 250, rozestavěla podél celého oválu pro bruslaře a opět se stala velkým lákadlem pro návštěvníky. Na stadionu byl také kulturní program a malá pouť se stávky s občerstvením. Jeho součástí byla vystoupení pro děti i hudba v podání kapel Café a KTP.

Přehlídku veteránských vozidel a s ním spojený program pořádá město Mladá Boleslav ve spolupráci s Klubem historických vozidel MB. Kvůli akci jsou i nutná dopravní omezení, která zajišťuje městská policie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Zoopark vítá nová mláďata, řádit bude brzy i smečka dingů

21:49 Vyškov: Zoopark vítá nová mláďata, řádit bude brzy i smečka dingů

Vyškovský Zoopark, který lidé tak rádi využívají k procházkám a odpočinku, byl veřejnosti s krátkou …