Mladá Boleslav: Vedení města jednalo o způsobech řešení bezpečnosti

03.12.2018 21:16 | Zprávy
autor: PV

Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati se společně s dalšími členy vedení města sešel se zástupci bezpečnostních složek a ministerstva vnitra k úvodnímu setkání nad problematikou řešení bezpečnosti v Mladé Boleslavi.

Mladá Boleslav: Vedení města jednalo o způsobech řešení bezpečnosti
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav

Jednání se kromě vedení města Mladá Boleslav zúčastnili vedoucí bezpečnostních sborů – Městské policie Mladá Boleslav, Policie České republiky, Cizinecké policie a Hasičského záchranného sboru. Přítomni dále byli pracovníci Odborů bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky, vedení Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra České republiky, manažer prevence kriminality Středočeského kraje a pracovnice poboček nově vznikajících Center na podporu integrace cizinců z Kvasin a Mladé Boleslavi.

Hlavním tématem bylo zhodnocení bezpečnostní situace v Mladé Boleslavi za posledních 5 let, její současný stav a možnosti řešení. Z analýzy vyplynulo, že kriminalita v Mladé Boleslavi meziročně klesá, výrazně se však zvyšuje podíl cizinců na páchání trestné činnosti. Ve městě také přibylo více lidí bez domova, především z řad cizinců, kteří do Mladé Boleslavi přibyli v souvislosti s agenturním zaměstnáváním a po vypadnutí z trhu práce zůstali na ulici. Tito lidé se pak do svých domovů nevracejí z důvodu tvrdší legislativy ve svých zemích. Problematické je i působení agentur práce, které nenahlašují adresy pracovníků, nespolupracují se samosprávou a nezajišťují svým klientům zdravotní a sociální péči.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.