Nový Nor: Sídliště Husova-Jiráskova získá novou tvář

12. 8. 2017 18:06

Město Nový Bor v nejbližších dnech zahájí práce na stavbě nového parkoviště v proluce ulic T. G. M. a Wolkerova. Zároveň se v lokalitě u letního kina mimo jiné opraví chodníky, přibydou nové lavičky a herní prvky, vymění se veřejné osvětlení. Úpravy za zhruba 4,3 milionů korun proběhnou v rámci I. etapy revitalizace sídliště Husova – Jiráskova. Na ní Nový Bor získal dotaci od ministerstva pro místní rozvoj ve výši 3 miliony korun, město ze svého rozpočtu přidá zhruba 1,3 milionu korun.

Nový Nor: Sídliště Husova-Jiráskova získá novou tvář
Foto: René Latko / novy-bor.cz
Popisek: Nový Bor

„Jsme jedním z pouhých tří měst z celé republiky, které uspěly s žádostí o dotaci na realizaci I. etapy regenerace sídlišť. Jde o velký úspěch, protože dotační podmínky spíše upřednostňují již rozjeté obdobné projekty. Tím, že jsme se mezi ně dostali, máme tak do budoucna i větší šance na získání dotačních peněz na další etapy,“ předesílá starosta Nového Boru Jaromír Dvořák s tím, že nyní se již jen čeká na oficiální potvrzení přidělení dotace.

Během následujících tří měsíců na dosud nevyužívané travnaté ploše za autobusovou zastávkou na třídě T. G. M. vznikne parkoviště o kapacitě 45 míst. „Jeho stavbu za 3,5 milionu korun by měl vítěz veřejné soutěže společnost VF SITE s. r. o. zahájit 8. srpna. Součástí prací bude posunutí autobusové zastávky a vytvoření zálivu, který pomůže plynulejšímu dopravnímu provozu na vytížené komunikaci,“ upřesňuje vedoucí odboru rozvoje Miroslav Jeništa.

Vedle toho se v okolí domů u letního kina počítá s opravou povrchů chodníků, opravou povrchů komunikací, výměnou veřejného osvětlení, osadí se nové lavičky, odpadkové koše a herní prvky pro děti. Celkovou změnu završí úprava zeleně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Vyřiďte si včas cestovní pas

19:51 Frýdek-Místek: Vyřiďte si včas cestovní pas

Čas letních dovolených se blíží. Před cestou do zahraničí doporučujeme kontrolu doby platnosti cesto…