Jedná se o vybrané hydranty z vodovodní sítě města, které byly vyčleněny jako zdroj požární vody v rámci požárního řádu města.
V praxi to znamená, že ne každý hydrant je automaticky určeným zdrojem požární vody, i když tuto funkci může technicky plnit. „Důležitým parametrem je především kapacita vodovodního potrubí, na které je hydrant napojen, “říká Jan Langr, vedoucí odboru ochrany. V současnosti je na území města více než 2 300 hydrantů. V rámci požárního řádu města bylo vytipováno přibližně 280 hydrantů, které mají zajistit dostatečné pokrytí a u kterých se provádí pravidelné roční revize z důvodu garantování funkčnosti. Není ani účelné ani v možnostech města zajistit revizi všech hydrantů, zejména když nemusí být dostatečně kapacitní a slouží především vodohospodářům k proplachování, plnění a odkalování vodovodní sítě.
„Snahou města je digitalizovat a zjednodušovat vyhledávání potřebných administrativních informací. Z tohoto důvodu vytvořili kolegové z odboru ochrany, GIS a informatiky, interaktivní mapu, kde je možné vyhledávat požární hydranty podle adresy, měnit mapové podklady a zobrazovat podrobné informace o konkrétním hydrantu,“ uvedl tajemník magistrátu města Olomouce Marek Černý. Jedná se o nástroj, který tak bude sloužit nejenom hasičům, ale i projektantům a vodohospodářům.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV