Olomouc: Město koupí cisternovou stříkačku a auto pro dobrovolné hasiče

14.05.2021 10:11

Další vybavení dobrovolným hasičům na území města Olomouce chce pořídit olomoucká radnice. Radní schválili vykrytí nekrytých požadavků na zakoupení cisternové stříkačky pro jednotku SDH Chválkovice a automobilu pro jednotku SDH Lošov. Cisternu získají hasiči letos, nový zásahový vůz bude příští rok.

Olomouc: Město koupí cisternovou stříkačku a auto pro dobrovolné hasiče
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

O pořízení těchto dvou pomocníků pro práci dobrovolných hasičů se na úrovni vedení města jednalo už vloni. Na zakoupení cisternové stříkačky město složilo už tehdy zálohu 3 miliony korun. Nyní městská rada souhlasila s uvolněním další částky 1,095 milionu korun. Zbývajících 2,8 milionu korun na pořízení nákladné speciální techniky získá město jako dotaci od Generálního ředitelství Hasičské záchranné služby ČR a také od Olomouckého kraje.

„Také na zakoupení automobilu pro hasiče z Lošova nám přispěje jak generální ředitelství profesionálních hasičů, tak menší částkou i Olomoucký kraj. Celkově takto získáme dotaci ve výši asi 550 tisíc korun,“ uvedl náměstek primátora Martin Major. Radní při pondělním jednání schválili uvolnění zbývajících nákladů na pořízení auta, což je částka 1,05 milionu korun. Auto bude město reálně nakupovat až v příštím roce, nyní je ale potřeba mít připravenou částku 1,6 milionu. V opačném případě by město o již schválenou dotaci přišlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cheb bude mít nový moderní kamerový systém

21:10 Cheb bude mít nový moderní kamerový systém

Umístěny budou nově například na vjezdech do města nebo v některých problémových lokalitách, kde čas…