Olomouc: Nová okna i teplejší kabát pro byty na Nových Sadech

22.09.2020 20:04

Dům s byty pro seniory v Handkeho ulici na Nových Sadech má novou fasádu. Rekonstrukce přináší větší komfort bydlení nájemníků i úspory nákladů za energie. Město dokončilo další etapu energeticky úsporných opatření za více než 10 milionů korun.

Olomouc: Nová okna i teplejší kabát pro byty na Nových Sadech
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

Devítipatrový bytový dům se čtyřiadvaceti byty má kompletně vyměněná okna, vstupní dveře, novou fasádu z minerální vaty i zateplenou střechu. „Investice, kterou se nám podařilo uskutečnit prostřednictvím Správy nemovitostí Olomouc, by se měla v úsporách dosud běžných nákladů projevit už tuto zimu,“ je přesvědčen náměstek primátora Matouš Pelikán.

Součástí stavebních prací na domě byla také kompletní oprava balkónů, výměna vrat do garážových stání i úprava vstupního prostoru. „Celkové náklady přišly na více než deset milionů korun, přičemž zhruba tři a půl milionu se podařilo získat jako dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu,“ objasnil náměstek Pelikán.

Domy, které jsou určeny pro bydlení seniorů, příjemců pečovatelské služby a domy s bezbariérovými byty se snaží město při plánovaných rekonstrukcích upřednostňovat. „Dům v Handkeho ulici byl poslední ze sedmnácti domů s pečovatelskou službou, kde ještě zateplení chybělo. Pokud vše půjde podle plánu, v příštím roce bychom tam měli zrekonstruovat i oba výtahy,“ nastínil náměstek primátora Matouš Pelikán.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hořice: Zatěžovací zkouška mostu proběhla úspěšně. Provoz bude spuštěn tuto neděli, potvrdil zhotovitel stavby

12:47 Hořice: Zatěžovací zkouška mostu proběhla úspěšně. Provoz bude spuštěn tuto neděli, potvrdil zhotovitel stavby

Je to tady. V neděli 1. listopadu dojde k očekávanému zprůjezdnění modernizované mostní estakády v H…