Olomouc: Radní mají obavu z připravované novely vodního zákona

11.02.2016 9:17 | Zprávy
autor: PV

S obsahem připravované novely zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), se seznámili olomoučtí radní.

Olomouc: Radní mají obavu z připravované novely vodního zákona
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

K obsahu novely připravené ministerstvem životního prostředí, která by v důsledku vedla mimo jiné ke skokovému navýšení poplatku za odběr podzemní vody (v roce 2022 ve srovnání s rokem 2016 až o čtyř násobek) a poplatků za vypouštěné čištěné odpadní vody (v roce 2022 ve srovnání s rokem 2016 až o desetinásobek) mají výhrady. Podle nich jde o nesystémový krok, který je v přímém protikladu k dlouhodobě prosazované podpoře tohoto zdroje pitné vody.

„Pokud by byla novela přijata v předložené podobě, měla by velký negativní dopad právě na tzv. olomouckou tarifní oblast, která je více než z 90% závislá v zásobování pitnou vodou na zdrojích podzemní vody. Obáváme se tak negativního dopadu na koncového spotřebitele, kdy v případě promítnutí nárůstu vodného a stočného ve srovnání s předchozími léty by roční navýšení pro čtyřčlennou rodinu při průměrné spotřebě 132 m3/rok činilo v roce 2017 nárůst o 491 Kč ročně a v roce 2022 dokonce o 953 Kč,“ uvedl náměstek primátora Filip Žáček, který je garantem rady pro Vodohospodářskou společnost Olomouc a.s.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…